Dalo to fušku, ale tři body se v sobotu večer podle očekávání vezly ze Slovácka na Hanou. Hokejisté SK Prostějov 1913 se střetli se soupeřem z Uherského Hradiště již podruhé v tomto ročníku, v domácím prostředí ho na svatého Václava vypráskali 12:1! Sobotní zápas v Uherském Hradišti byl už ovšem zcela jiný. Prostějované oslabeni o čtyři zkušené veterány dlouho nemohli najít střeleckou fazónu, nakonec se však mohli těšit z poměrně jednoznačného vítězství

S týmem SK Prostějov 1913 neodjeli k utkání například kapitán Lukáš Duba či další bývalí extraligoví plejeři Michal Černý, Marek Černošek či Tomáš Houdek.

Zápasu předcházel smuteční akt v podobě rozloučení se s legendou českého hokeje Romanem Čechmánkem, který zesnul předminulou neděli ve věku pouhých 52 let. Aktuálně vykonával funkci hlavního trenéra mládeže právě v Uherském Hradišti…

Domácí navíc před týdnem vyměnili hlavního trenéra, když Libora Kašného vystřídal po neúspěšných výsledcích Radek Uherek. Zajímavostí je, že jde o dlouholetého kapitána rivala z Uherského Ostrohu. A nešlo o jedinou změnu. Ta další má spojitost s prostějovským hokejem. Do týmu Uherského Hradiště totiž zamířil na hostování útočník Josef Koranda z kádru SK 1913. „Jediným důvodem je jeho větší herní vytížení. V kádru máme pětatřicet hráčů a nechceme, aby někdo stagnoval,“ zdůvodni uvolnění forvarda Petr Fridrich, výkonný ředitel SK Prostějov 1913.

Většinu úvodní části hry se oba soupeři oťukávali, na hostech bylo vidět, že v soutěži měli dvoutýdenní pauzu. „První třetina byla oboustranně nemastná – neslaná, opravdu se nehrál dobrý hokej,“ připustil trenér eskáčka Michal Janeček. To horší ale přišlo v 18. minutě, kdy domácí Bezděk po kombinaci s Fridrichem a Větříškem provětral cenou naši obranu a překonal i brankáře Sedláře. Vedení ale domácímu týmu naštěstí nevydrželo dlouho, po pětadvaceti vteřinách vyrovnal nejzkušenější Prostějovan na ledě Lubomír Korhoň.

Druhá třetina začala náporem SK Prostějov 1913, ale trvalo přes pět minut, než naši hokejisté dokázali otočit vývoj skóre ve svůj prospěch. „Do té doby soupeř úzkostlivě bránil a už se ve druhé třetině tolik nehnal do útoku. Nám nějakou chvíli trvalo, než jsme dobře organizovanou obranu Uherského Hradiště překonali a definitivně otočili zápas,“ potvrdil kouč prostějovských hokejistů Michal Janeček. V polovině 26. minuty poslal Prostějovany do vedení David Rek, za dvě a půl minuty nato pak zvýšil na 1:3 Tomáš Berčák.

V závěrečné části hry už hosté nepustili domácí tým téměř k ničemu, a když se přece jen prostějovská obrana výjimečně položila na lopatky, za záchrannou brzdu vždy úspěšně zatáhl vynikající gólman Dalibor Sedlář. Více ze hry měli ale každopádně Prostějované, kteří dalšími dvěma brankami potvrdili nakonec celkem pohodlné vítězství 1:5. „Mám radost, že dvěma góly v poslední třetině pojistili naši výhru mladíci Masare s Táborem, kteří se v kádru začínají pomalu ale jistě prosazovat,“ těšilo trenéra Janečka.

HLASY TRENÉRŮ

Radek UHEREK – HC Uherské Hradiště:

„Klukům nemohu nic moc vytknout. Hráli slušně, soupeře napadali, vytvořili jsme si i nějaké šance, ale dali jsme jenom jeden gól a s ním nemůžeme vyhrát."

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„K utkání jsme odjížděli bez čtveřice zkušených hráčů, šanci dostali mladí, kteří se v poslední třetině navíc střelecky prosadili. Utkání se pro nás nevyvíjelo zrovna příznivě, prohrávali jsme. Naštěstí jsme dokázali brzy vyrovnat a od druhé třetiny už jsme podle mého názoru soupeře převyšovali jak herně, tak střelecky. Hráči domácích ale velice dobře bránili, byli na nás kvalitně připraveni. V posledním střetnutí jsme jim dali dvanáct gólů, takže tentokrát chtěli hlavně odolat dalšímu debaklu. Soupeř nehrál špatně, ale nás navíc podržel gólman Sedlář.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 11. kola: Břeclav – Uherské Hradiště 6:5 v prodloužení, Uherský Brod – Brumov-Bylnice 4:3 po samostatných nájezdech, Kroměříž – Boskovice 7:1, Uherský Ostroh – Blansko 3:5, SK Prostějov 1913 volný los

Ostatní výsledky 12. kola: Boskovice – Uherský Ostroh 3:11, Blansko – Uherský Brod 5:1, Břeclav – Brumov-Bylnice 6:5, HK Kroměříž volný los

1. HK Kroměříž                       10        9          1          0          0          80:28   29

2. SK Prostějov 1913              10        9          0          0          1          67:25   27

3. Hokej Uherský Ostroh        11        6          0          0          5          75:47   18

4. HC Uherský Brod                11        5          1          1          4          38:45   18

5. Dynamiters Blansko HK      11        5          1          0          5          53:53   17

6. HC Lvi Fosfa Břeclav           11        3          1          2          5          53:58   13

7. HC Boskovice                      10        3          0          0          7          33:65   9

8. HC Brumov-Bylnice            11        2          0          1          8          34:71   7

9. HC Uherské Hradiště          11        1          1          1          8          23:64   6

KAM PŘÍŠTĚ

13. kolo, sobota 25. listopadu, 17.00 hodin: Břeclav – Blansko, Boskovice – Uherský Brod, Uherský Ostroh – Kroměříž (neděle 26. 11., 17.00), SK Prostějov 1913 – Brumov-Bylnice (neděle 26. 11., 17.00), HC Uherské Hradiště volný los