Černá série nepříznivých výsledků v podání prostějovských hokejistů neskončila ani středečním duelem 32. kola Chance ligy v Litoměřicích, kde utrpěli už pátou prohru v řadě. Ani to jim však nezabránilo v postupu do předkola play off, byť jen díky bodovým ztrátám konkurentů v boji o vyřazovací fázi.

Úvod střetnutí vyzněl pro hosty, ale jejich převaha vyplývající z aktivního napadání rozehrávky HC a získávání puků k ničemu nevedla. A tak se v čase 13.57 mohli poprvé radovat domácí. Z pravého rohu kluziště obdržel přihrávku Stehlík, který si najel na vnitřní hranici pravého kruhu a vypálil. Jeho střela zamířila do volného prostoru nad betonem Bláhy – 1:0.

Vedení kališníkům vydrželo do začátku druhé třetiny. Ve 21. minutě se krosčekem provinil Procházka a LHK stačilo pouhých šestnáct vteřin k využití početní výhody. Mrázek si od levého mantinelu najel do středu kruhu, odkud nahrál před bránu. Tam stál připravený Hrníčko, jenž zblízka zavěsil – 1:1. Hned po obdrženém gólu se hráči Stadionu vydali do útoku, kde kombinovali před Bláhou. Vyražená střela však putovala podél pravého mantinelu, ve středním pásmu se puku ujal Mrázek, frnknul do samostatného úniku a vypálil z pravého kruhu přesně k levé tyčce – 1:2.

Domácí reagovali na bleskový obrat velkým tlakem a vyslali spoustu ran na bránu, leč Bláhu se jim dlouho nedařilo překonat. Až ve 37. využili dvojnásobnou přesilovku, když se ujala dělovka Holého od modré čáry – 2:2. Následně Severočeši pokračovali v pěti proti čtyřem a jen minutu po vyrovnání sami otočili skóre zásluhou Urbanova zasunutí do odkryté prostějovské svatyně – 3:2. Brukovi svěřenci se ovšem neradovali dlouho. Ve 39. převzal kotouč na modré Kaut, jemuž se podařilo prokličkovat útočným pásmem a blafákem obelstít A. Berana – 3:3.

I ve třetí části vyvíjeli Litoměřičtí značnou palebnou aktivitu, na střely mezi tyče měli celkově navrch výrazným poměrem 55:25. A deset minut před koncem potvrdili, jak umí trestat protivníkovo vyloučení. Tvrdou ránu od modré vyslal Holý, Bláha vyrazil před sebe, ve vzniklé skrumáži se jako první zorientoval Procházka a pohotově doklepl – 4:3. Hanáci se v závěru pokusili vyrovnat při hře bez brankáře, ale ani tahle power play snaha jejich těsnou porážku neodvrátila.

LEDNÍ HOKEJ

Chance liga mužů ČR 2020/21 – 32. kolo

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Urban), 37. Holý (Miškář, Procházka), 38. Urban (M. Beran, Procházka), 51. Procházka (M. Beran, Holý) – 21. Hrníčko (Mrázek), 22. Mrázek, 39. Bartoš (Mrázek, Gago).

Rozhodčí: Petružálek, Micka – Kotlík, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Sestava Litoměřic: A. Beran – Marcel, Baláž, Výtisk, Holý, Kremláček, Jebavý, Háva – M. Beran, Miškář, Procházka – Válek, Jícha, Jánský – Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Soukup, Berka. Trenéři: David Bruk a Daniel Tvrzník.

Sestava Prostějova: Bláha – Drtil, Hrdinka, Matyáš, Piegl, Staněk, Kellner, Hefka – Mrázek, Bartoš, Hrníčko – Žálčík, Kaut, Gago – Novák, Motloch, Jandus – Podlaha, Janeček, Vachutka. Trenéři: Jiří Šejba, Ivo Peštuka a Jiří Vykoukal.

ÚSTY TRENÉRŮ

Daniel TVRZNÍK – HC Stadion Litoměřice

„První třetinu jsme nehráli to, co jsme si představovali, paradoxně ji ale vyhráli 1:0. Na začátku druhé periody jsme bohužel dostali dva slepené góly, od té doby to však bylo na jednu bránu. To je vidět i na poměru střel 55:25 pro nás. Jenže dostáváme laciné góly. Trochu jsme se trápili v zakončení, kvůli čemuž jsme Prostějov udrželi v zápase až do závěru. Samozřejmě se jednalo o kvalitního soupeře, který využil nabídnutých šancí. My jsme ale k obraně přistupovali hodně lehkovážně a mělo by to pro nás být poučení.“

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov

„Bylo to dobré utkání až do konce. Po oboustranně kvalitní první třetině jsme během druhé sice vedli 2:1, nicméně domácí nás tlačili, zejména protože jsme ztráceli kotouče v obranném pásmu a nehráli jednoduše. Domácím vyšly přesilovky, které hrají výborně. To samé se ukázalo i v poslední třetině, kdy jsme dotáhli na 3:3, pak se ale kvůli našemu zbytečnému faulu soupeř opět dostal do vedení a my jsme to pak honili na poslední chvíli. Pořád se u nás ukazuje chybějící herní disciplína, neproměňování šancí i nepříliš dobré přesilovky.“