Prostějovské hokejové eskáčko strávilo čtyři dny ve slovinském Mariboru, kde sehrálo dvě vítězná utkání s domácím týmem HDK Maribor a zároveň využilo cestu jako teambuilding před novou sezónou.
Ve dnech od 21. do 24. srpna absolvoval A-tým SK Prostějov 1913 zahraniční soustředění ve slovinském Mariboru. Součástí čtyřdenního programu byly nejen dva přípravné zápasy proti domácímu celku HDK Maribor, ale také teambuildingové aktivity, které měly hráče stmelit před blížící se sezónou.
„Bylo to naplánované tak, že jsme tam odehráli dvě přátelská utkání a spojili to s takovým tím stmelovacím zájezdem. Podle mého to splnilo všechna očekávání, i na sto padesát procent. Úplně parádně se tam o nás postarali, všechno jsme měli nachystané, proběhlo to perfektně. Ta skupina hráčů, která se tam sešla, všichni jsme si to užili, byla sranda. Koneckonců i výsledky nebyly špatné, když jsme obě utkání vyhráli,“ popsal zájezd hlavní kouč Michal Janeček.
První utkání nabídlo dramatickou podívanou až do samotného konce. Prostějovští hokejisté nakonec zvítězili 6:5 v prodloužení, když rozhodující gól vstřelil kapitán Ondřej Fiala. Ten se v zápase prosadil celkem dvakrát, stejně jako útočník Duba. Po jedné brance přidali Korhoň a Zabloudil.
Druhý zápas měl odlišný průběh a jeho výsledkem byla výhra Prostějovských 8:5, na které se hattrickem podílel Štefka. Dvě branky vstřelil Zabloudil a po jedné přidali Novosad, Čuřík a kapitán Fiala.
Dvě cenné výhry v Mariboru tak daly hráčům SK Prostějov 1913 nejen dobrou herní praxi, ale i potřebnou sebedůvěru. Nyní už se tým těší na první domácí přípravný zápas.
„Ve středu 3. září v 18.00 budeme hrát doma s Moravskou Třebovou a o týden později 10. září budeme hrát u ní,“ doplnil trenér.