Hokejisté mužstva SK Prostějov 1913 odjížděli v sobotu na blanenský led s cílem uhájit vedení v tabulce Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. A to se jim nakonec podařilo, když zvítězili 3:5. Jenže utkání nezačalo pro naše barvy vůbec dobře. Po laxním začátku přišla v závěru třetiny pohroma z domácích hokejek, kdy se Blanenští ujali dvoubrankového vedení. Teprve až rázná domluva trenéra v šatně během první přestávky pomohla a eskáčko se vzpamatovalo.
Úvodní okamžiky utkání v Blansku přinesly velmi laxní hru ze strany prostějovského mužstva. Hostující brankář Micka se měl v bráně co otáčet, naše opora hasila požáry v obraně. V závěru třetiny ale uhodilo, Micka byl dvakrát překonán. Nejprve po kombinaci Černého s Malým propálil našeho brankáře na začátku 18. minuty Müller, minutu před první sirénou pak na 2:0 pro Blansko zvýšil Medřický.
Po bouřlivé debatě v šatně se mužstvo ve druhé třetině přece jen zvedlo, ale pořád to nebylo ono. I když Matěj Zabloudil po bratrské spolupráci se Zdeňkem snížil ve 23. minutě na 2:1, domácí tým zase brzy odskočil na rozdíl dvou branek. Ve 25. minutě po kombinaci celého útoku zvýšil na 3:1 Grünwald. V tu chvíli ještě nemohl nikdo tušit, že to bylo ze strany Blanenských vše... Hra hostujícího eskáčka se postupně začala zlepšovat, i když naši hokejisté byli často velmi nedisciplinovaní a docházelo k častým vylučováním. To naštěstí nemělo vliv na vývoj skóre. Ve 26. minutě propálil domácího brankáře Šenka Popelka a ve 32. minutě dokonce vyrovnal vynikající Štefka po kombinaci s bratry Zabloudilovými.
Začátek třetího dějství byl hodně vyrovnaný a opatrný. Obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svoji stranu. Blanenští si brousili zuby na tři body, neboť Prostějované se dopouštěli naprosto zbytečných faulů a mužstvo oslabovali. Síla a zkušenosti se ale nakonec projevily. V 52. minutě zužitkoval přesnou přihrávku Čuříka Matěj Zabloudil a o výsledku definitivně rozhodl v 59. minutě utkání Štefka gólem do prázdné branky při power-play domácích.
KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – 10. kolo
HC Blansko – SK Prostějov 1913
3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Müller (Černý, Malý), 20. Medřický (Malý, Jílek), 25. Grünwald (Müller, Antoňů) – 23. M. Zabloudil (Z. Zabloudil, Berčák), 26. Popelka (Mikulík, Kropáč), 32. Štefka (M. Zabloudil, Z. Zabloudil), 52. M. Zabloudil (Čuřík) a 59. Štefka (Pokorný, Fiala). Rozhodčí: Bačák – Bejček, Holeš. Vyloučení: 11:15. Vyšší tresty: 0:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 196.
Sestava Blanska: Šenk – Černý, Němec, Rašovský, Fojt, Viskot, Sedláček – Omelka, Malý, Antoňů, Radkovský, Jílek, Grünwald, Kuběna, Medřický, Müller. Trenér: Jiří Otoupalík.
Sestava Prostějova: Micka – Beutl, Pokorný, Mikulík, Ulbricht, Sedláček, Kropáč – Štefka, Tomek, Čuřík, M. Zabloudil, Vyroubal, Fiala Z. Zabloudil, Berčák, Popelka. Trenér: Michal Janeček.
HODNOCENÍ TRENÉRA
Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913
„Tentokrát jsme úvod utkání v Blansku neodehráli vůbec dobře, začali jsme velice chladně a projevilo se to. Po první třetině jsme prohrávali o dvě branky a skutečně se nebylo čemu divit. O přestávce jsem klukům toho hodně vytkl a postupně se naše hra zlepšovala. Když jsme v závěru prostřední části hry vyrovnali hru i výsledek, věřil jsem už, že utkání překlopíme ve svůj prospěch. V poslední třetině jsem si všiml, že domácím docházejí síly. Toho naši hráči využili a zkušeně přidali další dvě branky. V našem týmu je obrovská síla a kluci mají pořád chuť vyhrávat. Mrzí mě pouze jejich častá nedisciplinovanost. Mít patnáct vyloučených za zápas je opravdu síla.
KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA
10. kolo: Brumov-Bylnice – Břeclav 2:6, SKMB Boskovice – Uherský Ostroh 0:5, Zastávka u Brna – HC Boskovice 3:2 a Blansko – SK Prostějov 1913 3:5.
KAM PŘÍŠTĚ
11. kolo, pátek 14. listopadu, 18.00 hodin: Uherský Ostroh – Břeclav. Sobota 15. listopadu 17.00 hodin: Zastávka u Brna – Brumov-Bylnice, HC Boskovice – Blansko. Neděle 16. listopadu, 17.00 hodin: SK Prostějov 1913 – SKMB Prostějov.
Průběžná tabulka
1. Prostějov 10 9 0 1 0 79:20 28
2. Uherský Ostroh 10 7 2 0 1 57:22 25
3. Břeclav 9 5 0 0 4 36:36 15
4. Blansko 10 3 1 1 5 38:39 13
5. SKMB Boskovice 9 4 0 0 5 31:37 12
6. Brumov-Bylnice 10 3 1 1 5 42:51 12
7. HC Boskovice 10 2 1 1 6 26:53 9
8. Zastávka u Brna 10 1 0 0 9 26:77 3







