V úterý sehráli Hanáci druhé přípravné utkání, které se hrálo na domácím ledě proti ambicióznímu Vsetínu. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny a radovali se z ní domácí po střele Koblížka. Vsetín ale dokázal rychle odpovědět.  Závěrečná část přinesla 4 branky, za Prostějov se trefili Jelínek s Mrázkem. Utkání tak po odehraných šedesáti minutách skončilo za nerozhodného stavu. Nešlo se ale ani do prodloužení ani na nájezdy, a tak tento zápas skončil neobvyklou remízou.

 Aktivnějším byli na začátku zápasu domácí hokejisté, kteří hned v úvodních minutách prověřovali gólmana Gábu. V 5. minutě pak poslali na prostějovskou branku první nebezpečný pokus i hosté, kteří se pomalu dostávali do hry. Postupně se tlak Valachů, pro které to byl premiérový přípravný zápas, stupňoval. V čase 10:19 přišla na řadu první přesilová hra domácích. Tu začali Hanáci dobře, a dokonce při ní roztleskali diváky v hledišti. Pak se ale vše otočilo, když hosté předváděli pevnou obranu. Ke konci úvodní části byla vidět svižná hra na obou stranách, která ale branku nepřinesla, a tak se šlo do šatny za stavu 0:0.

I do druhé třetiny měli svěřenci trenéra Tottera povedenější vstup. Pěknou střelu si vytvořil před brankou Valachů Novák, jeho pumelice ale letěla nad. Nebezpečné akce pak byly k vidění i na druhé straně před prostějovským Mickou, ten si však věděl rady. Čas 25:39 přinesl první branku úterního utkání. Koblížek tečoval nahrávku ex-vsetínského Babky, kterou uklidil do horního rohu Gábovi brány – 1:0. Vedení ale domácí celek dlouho neudržel. Ve 28. minutě využili Valaši chybné střídání Jestřábů a dostali se do útoku. Celou akci zakončil Klímek a srovnal – 1:1. V polovině zápasu hráli domácí další přesilovku, ta se jim ale nepodařila, puk v ní totiž držel hlavně Vsetín. V následných minutách hrozily oba celky a gólmani se měli co otáčet. V čase 39:13 šli Hanáci poprvé do čtyř, za faul Švece. Před koncem druhé dvacetiminutovky se hostům ale žádná vetší šance, která by je posunula do vedení, vytvořit nepodařila.

Do poslední části vjeli Valaši ještě v početní převaze, branka z toho ale nebyla. Pět na pět se dlouho nehrálo, když byl ve 44. minutě na trestnou lavici vykázán Půček za podrážení. Domácí si okamžitě vytvářeli tlak v obranném pásmu VHK, který se taky vyplatil. V čase 45:09 poslal Hanáky do vedení přesnou střelou Jelínek – 2:1. Vsetín se dostal do tísně, ze které zanedlouho pro Jestřáby pramenila dvojnásobná přesilovka. Té se Prostějov nezalekla a odskočil na rozdíl dvou branek po trefě Mrázka – 3:1! Vedení nalilo domácím krev do žil a tlačili na Gábu, avšak jenom na chvíli. Deset minut před finálním hvizdem přišlo z hole Indráka snížení – 3:2. Branka Vsetín nakopla a horlivě se snažili změnit skóre zápasu, začínali útoky hlavně ve svém obraném pásmu a nebezpečně se hnali před Mickovu klec. Nakonec se jim podařilo vyrovnat v čase 58:07, po samostatné akci Vlacha – 3:3. Zápas skončil po šedesáti minutách nerozhodným výsledkem. Po domluvě obou celků však nedošlo ani na prodloužení ani na nájezdy.

 

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„Udělali jsme spoustu chyb, nehráli jsme se sebevědomím, nebyl tam ani takový pohyb a nedrželi jsme se na kotouči. Při hře 5 na 5 byl Vsetín lepší. My jsme se dostali od vedení díky dvěma přesilovkám. Výsledek je proto spravedlivý, bereme to. Některé věci z tréninků jsou vidět, ale ještě to není to, co bych chtěl. Jak jsem říkal, ještě děláme spoustu chyb, které nám Vsetín ukázal.“

Roman STANTIEN – VHK ROBE Vsetín

K pozápasovému hodnocení se nedostavil.

 

Přípravné zápasy před sezonou 2021/2022

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – VHK ROBE VSETÍN

3:3 (0:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 26. Koblížek (Babka, Havlík), 46. Jelínek (Jáchym), 48. Mrázek (Havlík, Jáchym) – 28. Klímek (Vlach), 51. Indrák (Ondračka, Klímek), 59. Vlach. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Sestava Prostějova: Micka (Altrichter) – Husák, Havlík, Zajíc, Klimíček, Krejčí, Staněk – Beránek, Jáchym, Mrázek, Novák, Kloz, Rudovský, Podlaha, Janeček, Švec, Jelínek, Babka, Koblížek. Trenér: Totter.

Sestava Vsetína: Gába (Sachr) – Hryciow, Říha, Š. Jenáček, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko – Půček, Indrák, Hořanský – Berger, Vlach, Zeman – Gago, Březina, Majdan – Vítek, Kucharczyk, Klímek. Trenér: Stantien.