Ve středu sehráli Hanáci zápas ne ledě Havířova. Utkání s řadou šancí na obou stranách bylo napínavé až do samotného konce. Do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu. V 52. a 53. minutě obrátili skóre na stranu Prostějova Petr Beránek s Jakubem Babkou. Po těsné výhře vezou svěřenci trenéra Tottera tři body.

Na začátku zápasu byl k vidění velmi aktivní hokej, kdy obě mužstva prověřila gólmany soupeřů. V čase 3:31 zahrozil Hudeček, jeho střela šla naštěstí nad prostějovskou klec. Azet byl v následující části hry aktivnější. V 7. minutě si Jestřábi vytvořili výbornou akci, kterou z pravé strany zakončoval Havlík, avšak Štipčáka nepropálil. V polovině první dvacetiminutovky Hanáci dobře kombinovali a puk skončil až na hokejce Jáchyma, havířovský brankář jeho střelu vyrazil betonem. Plynulost hry narušila dvě vyloučení a přes minutu se hrálo 4 na 4. V 17. minutě se Prostějov usadil v obranném pásmu Havířova, zkoušel jejich brankáře překonat, ten ale svůj celek držel. V čase 17:18 vybruslil Azet do rychlé protiakce a po trefě Pechance se radoval z otevření skóre – 1:0. Ke konci třetiny šli svěřenci trenéra Tottera do čtyř po faulu Beránka, a tak ještě měli co dělat.