Ve středu hostil prostějovský zimní stadion třaskavé hanácké derby. Prostějov šel do zápasu se šesti výhrami z posledních sedmi utkání, přesto černou sérii s rivalem nepřerušil. Přerov byl aktivnějším týmem, který v celém utkání vedl a Jestřábi jen dotahovali. Zubři se v zápase trefili za Bláhova záda sedmkrát, a slavili tak šestou výhru z derby za sebou.

Do středečního derby vstoupila obě mužstva hodně aktivně. Lépe se ale vedlo Přerovu, který byl od začátku svými střelami velmi nebezpečný. V čase 3:46 otevřel soupeř skóre utkání po trefě Jakuba Hermana – 0:1. V podobné situaci byl před přerovskou bránou Jáchym, ale byl nepřesný. Pak se svěřenci trenéra Tottera dostávali více do útoku, z mezikruží pálil mimo Rudovský. Následnými snahami v útočném pásmu si nakonec domácí v 6. minutě vybojovali přesilovku. V  té měli Jestřábi pár dobrých střel. Největší senzaci v přesilovce ale vytvořil hostující Süss, který orazítkoval Bláhovu tyč. I v následujících minutách se hrálo hodně u prostějovské brány a domácí hráči měli co dělat. Pět minut před koncem se Prostějovští usadili v obranném pásmu Zubrů. Velkou šanci v první třetině měl na hokejce Jiří Klimíček, odkrytou část Petráskovy branky však netrefil. Pak byla k vidění první větší potyčka zápasu u jestřábí svatyně. První dvacetiminutovka skončila za stavu 0:1.

Na startu druhého dějství hráči Prostějova při přesilovce tlačili. Tři sekundy před vypršením přerovského trestu se puk odrazil k Janu Klozovi, který přesně trefil branku – 1:1. Tempo bylo čím dál tím vyšší. Vyrovnané skóre derby dlouho nevydrželo. Hosté brzy přišli s rovněž přesilovkou odpovědí. Daniel Krenželok v početní výhodě z větší vzdálenosti prostřelil gólmana Bláhu – 1:2. V další početní převaze bylo už vše zase jinak. Výrazné clony před Petráskem využil v čase 34:09 z pravého kruhu Jiří Klimíček – 2:2.  Tím gólová smršť druhé třetiny neskončila. Za pouhých 44 vteřin se hosté vrátili k jednobrankovému vedení, Krislovo nahození dopravil do branky Jakub Svoboda – 2:3. Prostějov se nevzdával a znovu okupoval útočnou třetinu, Přerov ale mařil všechny jejich střelecké pokusy. V čase 38:05 navíc ještě zvýšil dorážkou Matěj Svoboda, který zakončil rychlý brejk Matěje Nováka – 2:4.

Ve třetí třetině se domácí snažili co nejrychleji snížit. To se Jestřábům povedlo ve 45. minutě, kdy se vleže trefil Jan Rudovský – 3:4. Tato branka vzbudila emoce na obou stranách. Rudovský byl totiž sražen na led a v tom okamžiku se do brankoviště dostal ještě puk, který společně s tímto útočníkem skončil až za brankovou čárou. V čase 46:33 ujížděl Švec sám na Petráska, gólman Přerova však jeho zakončení v klidu zpracoval.  Zubři byli od pohledu lepším mužstvem a v několika dobrých šancích nechali vyniknout Bláhu, který opět vytahoval esa z rukávu. Třetí dvacetiminutovku narušila častá vyloučení. Při hře čtyř proti čtyřem si Přerov vzal svůj dvoubrankový náskok zpět. Hamrlík střílel od modré a úspěšnou teč si připsal Jan Süss – 3:5. Na tuto situaci reagovala prostějovská lavička odvoláním brankáře už osm minut před koncem! Tento krok trenérům domácích ale nevyšel. Náskok Přerov totiž po půl minutě do prázdné brány zvýšil Matěj Novák – 3:6. Tři minuty do konce zápasu šli Jestřábi do čtyř, a Přerov opět skóroval. Sedmý gól si zapsal Jakub Svoboda – 3:7. Za tohoto stavu zápas skončil, a soupeř z Přerova tak slavil další výhru v derby.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„Jsme zklamaní, stejně jako diváci. Z obou stran byla skvělá atmosféra, takto by to na hokeji mělo vypadat. Přerov hrál play-off hokej. My jsme chtěli hrát hokejově, ale prohrávali jsme souboje. Vždycky, když jsme se nadechovali, tak jsme za chvíli dostali gól. Věřím, že kdybychom dohráli druhou třetinu 2:2, tak byla velká šance to utkání zvládnout. Dostávali jsme ale góly ve špatný moment.“

Vladimír Kočara – HC ZUBR Přerov

„Od první minuty na nás bylo znát, že jsme nachystaní. Cítil jsem, že tady nemůžeme prohrát. Domácí mají výborný útok, párkrát nám zatopili. Byli jsme však trpěliví, důslední a obětaví. Počkali jsme si na šance, které jsme proměnili, a zaslouženě jsme vyhráli. Jsem šťastný, že jsme přerovským fanouškům mohli udělat radost. Za to, že nám v Prostějově vytvořili perfektní prostředí, si to zaslouží. Bez nich by to nebylo ono.“