Hokejisté Prostějova vyhráli v soutěžním ročníku Chance ligy 2021/2022 i sedmé venkovní utkání v řadě a drží si dosavadní neporazitelnost na ledě soupeře. Ve Vrchlabí přitom nastoupili k utkání 14. kola pouze s pěti hráči v obranných řadách. I tak ale dokázali vyhrát čtyřbrankovým rozdílem 6:2. V Podkrkonoší se hattrickem blýskl kapitán Prostějova Martin Novák. Tři body posunuly svěřence trenéra Tottera na třetí místo prvoligové tabulky.

Sobotní zápas na ledě Vrchlabí odstartoval hrou ze strany na stranu, když chybnou rozehrávku před brankou domácích zužitkoval v čase 1:53 z mezikruží Dubský – 0:1. Střední pásmo se moc nebránilo, a tak byly k vidění rychlé přechody do útoku. V 7. minutě našel Mrňa na levé straně volného Kauta, který uklidil puk za záda prostějovské jedničky – 1:1. Hned vzápětí šel na trestnou lavici domácí Kajínek. Necelá minuta početní výhody stačila Jestřábům k jejímu využití. Kombinaci proměnil po přihrávce Švece kapitán Novák – 1:2.  Pak Jáchym ujel po pravé straně sám na domácího gólmana, ten byl ale pohotový. I v následujících minutách měla hra vysoké tempo a přelévala se od Soukupa k Bláhovi. Minutu a čtyři vteřiny hráli Hanáci 5 na 3. Ke konci dvojnásobné výhody byli hodně aktivní, následně ale přišel protiútok domácích a při něm hákování. Z toho měli Vrchlabští trestné střílení, Urban se rozjel na Bláhu, ale nic nevymyslel. První třetina byla zakončena početní výhodou Vrchlabí, která se nepovedla. V posledních vteřinách přišlo další vyloučení na straně Jestřábů po faulu Nováka.

Druhou dvacetiminutovku tak Prostějov začal ve čtyřech.  Domácí celek ale neohrozil branku Jestřábů, a tak nepříznivý vstup do třetiny ustáli. Dvakrát se měl Bláha co otáčet po samostatných únicích Pochobradského. V obou případech zakročil prostějovský brankař svými betony. Ani další početní výhodu domácí hokejisté nevyužili. Od 34. minuty měli Hanáci převahu jednoho muže v poli a v čase 34:01 využil krásnou přesilovkou souhru Novák – 1:3.  Hned nato měl další gólovku na své holi Husák, který vypálil od levého mantinelu. Pět minut před koncem prostřední části zasahoval Bláha úspěšně proti střelám Nedbala a Jelínka.

Poslední část začala před Bláhou, ale kombinace, ze které by padl gól, se vrchlabský Stadion nedočkal. Velkou zásluhu na tom měl i Ondřej Bláha. Ve 49. minutě šel na trestnou lavici Štefka a domácí měli další početní výhodu. Hned v úvodu zahrozil dělovkou z levého kruhu exprostějovký kapitán Kaut. Půl minuty před koncem přesilovky se Vrchlabí prosadilo, když Mrňa vybruslil na pravou stranu a prostřelil Bláhu – 2:3.  Po této brance byl Stadion hodně aktivní. V čase 53:54 však dvoubrankové vedení Prostějova navrátil hattrickem Novák – 2:4.  Potom svěřenci trenéra Tottera spíše hlídali domácí hráče a nikam nespěchali. V 56. minutě si Vrchlabí vzalo oddechový čas a po něm naskočilo bez gólmana. Při hře v šesti se opět předvedl Pochobradský, ale orazítkoval jen tyč za Bláhou. Devětadvacet sekund nato zakončil do odkryté vrchlabské svatyně Mrázek – 2:5. Tato branka vrátila Soukupa zpět mezi tři tyče. V čase 57:14 byl domácí gólman opět překonán, když na rozdíl čtyř branek upravil z levého kruhu Jiří Klimíček – 2:6. Za tohoto stavu zápas skončil. Hanáci tak nadále zůstávají na venkovním kluzišti nepřekonatelní.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Petr HLAVÁČ – HC Stadion Vrchlabí:

„Výsledek je pro nás, z mého pohledu, strašně krutý. Dostali jsme z prvního útoku gól, pak se nám podařilo vyrovnat, měli jsme tam nějaké samostatné nájezdy, nicméně jsme dostali z jejich přesilovky gól na 2:1. Celou druhou třetinu vlastně další samostatné nájezdy, zase oslabení na 3:1, my jsme přesilovky nevyužili. Teď se nám to nedaří, nehrajeme dobře. Třetí třetinu jsme se snažili, tlačili, ale soupeř si to pohlídal. Nám už tam pak nic nespadlo, když už jsme se konečně k něčemu dostali, tak zase z jednoho protiútoku dostali na 4:2. Pak už ten konec byl takový… Soupeř víceméně využil většinu našich zaváhání a střílel góly, hrál sebevědomě a zaslouženě vyhrál.“

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„Klobouk dolů před týmem, protože jsme hráli na pět beků a ještě dva pak měli nějaké drobné zranění. Domácí tým má velkou ofenzivní sílu a my jsme ho chtěli protlačit do defenzivní zóny, kde jsme si mysleli, že jsou zranitelní. Oni měli šance, když se udrželi v ofenzivní zóně, my jsme měli šance a jsme rádi, že jsme vyhráli speciální formace v 2:1. Naše obětavost a tím, že jsme vždycky uskočili v pravý moment, dali důležitý gól na 3:1 ve druhé třetině a hlavně rychlá reakce na ten stav 3:2, kdy se domácí dostali do tlaku ve třetí třetině, kdy jsme nedostávali kotouče ven a byli lepší. Dali na 3:2, my z té dorážky na 4:2 a to domácím sebralo sílu a asi rozhodlo. Takže jsme rádi za tři body tady v tomto super hokejovém prostředí, kde jsou výborní fanoušci. A chci poděkovat našim příznivcům, že jich přijelo tolik, přestože to jsou tři a půl hodiny cesty.“

Chance liga mužů ČR 2021/2022 – 14. kolo

HC Stadion Vrchlabí – LHK Jestřábi Prostějov

2:6 (1:2, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 7. T. Kaut (Mrňa), 50. Mrňa (Nedbal) – 2. Dubský, 9. Novák (M. Švec, Mrázek), 35. Novák (J. Kloz, M. Švec), 54. Novák (Mrázek, Husák), 57. Mrázek (Štefka), 58. Klimíček (Jiránek, Babka). Rozhodčí: Úlehla, Micka – Maštalíř, Dědek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 687.

Sestava Vrchlabí:   J. Soukup – Kajínek, T. Jelínek, Oliva, Bučko, M. Voženílek, Nedbal – L. Kučera, P. Urban, Mrňa – Matýs, T. Kaut, T. Zeman – Heřman, Chrtek, Pochobradský – F. Moník, D. Chalupa, T. Kynčl. Trenéři: Petr Hlaváč, Martin Koudelka a Jan Starý.

Sestava Prostějova:  Bláha – Husák, Klimíček, Vala, Babka, Zajíc – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek. Trenér: Aleš Totter a Vlastimil Wojnar.

Chance liga ČR

Hokej, Chance liga

Dohrávka 11. kola: Frýdek-Místek – Šumperk 6:5 (0:3, 4:2, 2:0). Branky: 24. Klimša (Peterek, Zbořil), 25. Christov (Klimša, Zbořil), 36. Matiaško (Martinek, Peterek), 40. Matiaško (Peterek, Martynek), 44. D. Bartoš (Lyszczarczyk, J. Michálek), 57. Teper (D. Bartoš, Lyszczarczyk) – 3. Vachutka (Machů, Kohůt), 11. Kohůt (Vildumetz, Machů), 12. D. Kindl (Březák), 22. Žálčík (Březák), 27. A. Furch (Machů, Řezáč).

Ostatní výsledky 13. kola: Třebíč – Litoměřice 6:4 (1:1, 2:0, 3:3). Branky: 3. D. Michálek (Ferda, Křehlík), 31. Dočekal (Křehlík, Ferda), 37. M. Zabloudil (D. Sklenář, Dočekal), 47. Střondala (Nedvídek, Šťovíček), 49. Šťovíček (Střondala, L. Bittner), 55. Psota (L. Forman) – 10. R. Přikryl, 52. Sihvonen (R. Přikryl, P. Marcel), 55. R. Přikryl (Válek, Sihvonen), 56. O Procházka (M. Kadlec, O. Baláž) * Havířov – Vsetín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2). Branky: 13. Dostálek (Korím) – 7. M. Indrák (A. Zeman, R. Vlach), 27. Berger (Hořanský, Gago), 41. M. Indrák (Rob), 59. J. Málek * Benátky – Kadaň 4:1 (3:0, 1:1, 0:0). Branky: 8. Rychlovský (Bukač, Jansa), 9. Wiencek (Jansa, E. Čermák), 10. Rychlovský (Faško–Rudáš, Dušek), 29. Čederle (Pabiška, Rychlovský) – 35. Bernat (S. Heffernan, Routa) * Sokolov – Vrchlabí 4:1 (1:0, 3:1, 0:0). Branky: 14. Tomi (J. Pohl, Šmerha), 30. D. Novotný (M. Sloboda, Prošek), 36. Tomi (Jurčík, J. Novák), 36. Šmerha (Šik, T. Rohan) – 38. Mrňa (P. Urban, T. Kaut) * Ústí nad Labem – Poruba 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Branky: 20. Vrdlovec (J. Drtina, Š. Havránek), 32. J. Drtina (Š. Bláha), 32. V. Bílek (M. Tůma), 46. V. Bílek (Trávníček, Vrdlovec), 54. Trávníček (Vrdlovec, J. Drtina) – 11. Bitten (Szathmáry, Vachovec), 48. Bitten (Vachovec) * Frýdek-Místek – Jihlava 2:5 (0:0, 1:5, 1:0). Branky: 34. Klimša (Komorski, Peterek), 44. T. Král (Christov, Lyszczarczyk) – 26. Fronk (Helt, Lichanec), 29. F. Seman (Čachotský, Dundáček), 31. Eliáš (T. Havránek, M. Juda), 40. Fronk (Helt, Dundáček), 40. Kowalczyk (T. Havránek, Illéš) * Kolín – Šumperk 5:2 (0:0, 4:2, 1:0). Branky: 22. Petržilka (Kachyňa, V. Čížek), 34. D. Šafránek (Čáp, Z. Král), 38. L. Krejčík (Piegl), 39. Jan Veselý, 59. Štohanzl – 24. Pěnčík (D. Kindl, Vildumetz), 31. Spratek (Řezáč, Macuh).

Ostatní výsledky 14. kola: Kadaň – Kolín 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Branky: 19. Bernat (Berčík, Routa) – 6. J. Veselý (Jankovský, D. Šafránek), 55. Jankovský (D. Šafránek) * Vsetín – Frýdek-Místek 1:5 (1:0, 0:1, 0:4). Branky: 16. Jonák (M. Indrák, Rob) – 28. Šlahař (Zbořil), 50. Christov (Bartoš, Teper), 56. Šlahař (Lyszczarczyk), 57. Komorski (Christov), 60. Martynek * Poruba – Havířov 5:4 SN (1:2, 1:0, 2:2 – 0:0). Branky: 14. Bitten (Žovinec), 24. R. Toman (Réway), 45. Jenyš (Vachovec), 53. R. Toman (T. Voráček), rozh. náj. Bitten – 4. Maruna (Severa), 10. Dostálek (Hudeček, Š. Kratochvíl), 54. Severa, 56. Doktor (Groch) * Litoměřice – Sokolov 4:5 (2:4, 2:0, 0:1). Branky: 6. Sihvonen (R. Přikryl), 11. Rouha (J. Jícha, Smola), 35. J. Jícha (Kottek, O. Procházka), 40. O Procházka (R. Přikryl, J. Jícha) – 1. Jurčík (Jiskra, Tomi), 6. Šmerha (J. Pohl, Šik), 7. Šik (Šmerha), 9. Jurčík (Tomi, Jiskra), 45. Šik * Slavia Praha – Třebíč 1:3 (0:1, 0:2, 2:0). Branky: 46. T. Knotek, 56. Všetečka (Mikuláš Hovorka, Vracovský) – 20. Psota (L. Bittner, Šťovíček), 30. L. Doudera (Psota, Šťovíček), 32. Kusko (M. Zabloudil, Vodný) * Přerov – Ústí nad Labem 2:1 PP (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0). Branky: 15. J. Svoboda (Herman), 64. J. Svoboda (Herman) – 35. Přindiš * Jihlava – Benátky nad Jizerou 4:2 (0:0, 3:1, 1:1). Branky: 23. Fronk (Lichanec, Eliáš), 32. Cachnín (Eliáš), 35. L. Mareš (Fronk), 57. T. Harkabus (F. Seman, Cachnín) – 39. Rychlovský (Dušek), 43. Jansa (Bukač).