Středeční utkání proti Benátkám nad Jizerou začali Jestřábi zpozvolna. o tom svědčí i to, že na úvodní branku se čekalo dlouho, až do 34. minuty, kdy využil přesilovou hru Tomáš Jáchym. Těsný náskok, ale Hanáci v posledním sekundách druhé třetiny ztratili. Rozhodla až záverečná část, ve které byl aktivnější domácí celek a po výhře 3:1 slavil zisk dalších třech domácím bodů.

Hned na začátku byla k vidění obrovská šance prostějovského kanonýra Rudovského, který byl sám před benáteckým gólmanem. Pak následovala hra ze strany na stranu se sérií nepřesných pokusů. Po pěti odehraných minutách přišel první trest, a to na straně hostujícího celku. V přesilovce Jestřábi kombinovali před brankou Krále, ale střelu, která by jej ohrozila, si nevytvořili. V samotném závěru hry 5 na 4 pálil od modré obránce Husák, jenže mířil mimo. V 11. minutě šli poprvé do čtyř pro i Prostějovští. Benátky se usadily v obranném pásmu domácím a tlačily se k otevření zápasu. Nebezpečný byl soupeř i při následné hře 5 na 5. Hampl ostrou střelou od modré orazítkoval tyč domácí branky. Chvíli na to sebral Aubrecht puk za vlastním brankovištěm a rozjel se na Bláhu, jeho zakončení ale nebylo přesné. V čase 17:34 si Kloz vybruslil sám na gólmana Benátek, jeho pokus Král zastavil. V posledních vteřinách založil ještě útok Jelínek, ale gól do šatny Benátkám nedal.

V prostřední části utkání se Jestřábi usadili v obranném pásmu Benátek. V čase 22:54 se Štefka dostal ke střele z mezikruží, ale orazítkoval jen břevno. I v dalších minutáchb se svěřenci trenéra Tottera drželi před brankou Benátek. Na začátku 29. minuty přišlo další vyloučení v řadách Benátek. V něm si Prostějov nedokázali vytvořit gólové šance. Ani Benátkám se ale moc nedařilo. O tom svědčí nevyužitá protiakce dva na jednoho, kterou Bláha pokryl. Ve 33. minutě byla k vidění další početní výhoda na naší straně. Po minutě využil přesilovku Tomáš Jáchym, který převzal puk ve středním pásmu, rychle projel do toho útočného, a střelou zápěstím z levého kruhu zavěsil – 1:0. Tato branka vlila domácím hokejistům krev do žil a působili poněkud silnějším dojmem. Jedenáct sekund před koncem druhé dvacetiminutovky avšak Benátečtí dokázali z hole Špačka vyrovnat – 1:1.

První zákrok ve třetí třetině si zapsal domácí gólman Bláha. V čase 41:38 pak předvedl parádní akci s přesným zakončením Šimon Jelínek a vedením Prostějovu vrátil zpět – 2:1. Pak přišlo vyloučení domácích, ve kterém si Jestřábi dobře bránili prostor před Bláhou a soupeře nepustili k zakončení. Ve 48. minutě byl naopak pořádný závar před Králem a několik našich dorážek. V čase 52:44 šli obě mužstva do čtyř po vyloučeních Zajíce s Jirušem za hrubost. Hra 4 na 4 zrychlila tempo středečního zápasu. V následném plném počtu v 55. minutě se gólman Benátek měl co otáčet. Několik dalších střel pak mířilo i na prostějovskou jedničku, která držela. V čase 57:53 si hostující lavička vzala oddechový čas, po kterém naskočila v šesti bez Krále. Hostující celek byl v obranném pásmu hanáků hodně nebezpečný. Jeho tlak ale Jestřábi ustáli a v čase 59:12 uklidil puk do prázdné branky Jan Kloz – 3:1. Ze středečního zápasu tak Prostějov bere další cenné body!

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„Myslím si, že kromě druhé poloviny první třetiny jsme hráli systémově a zodpovědně. Předvedli jsme takový kompaktní výkon. Špatná byla poslední minuta druhé třetiny, kdy jsme ve středním pásmu dvakrát nedotáhli kotouč do útoku a nechali jsme si kotouč vzít. Z toho nám pak soupeř vyrovnal. Na to byla ale dobrá reakce, že jsme dokázali dobře vstoupit do třetí třetiny. Jde vidět, že jsme se po těch zraněních a nemocech trochu srovnali. Je cenné, že všichni hráči byli ve hře. Dokázali jsme doma zase vyhrát a vrátit se na vítěznou notu.“

Valdemar JIRUŠ – HC Benátky nad Jizerou

„Pro nás je to těžká porážka. Myslím si, že jsme nebyli vůbec horším soupeřem. Hokej se ale hraje na branky a v tom měl Prostějov více štěstí, k nám se naopak otočilo zády. Jedeme domů trošičku zklamaní, protože naše produktivita je bídná. V takových utkáních, když vydržíme držet krok i s takovým silným týmem, který je jeden z favoritů, tak ta koncovka rozhoduje. V ní byl soupeř lepší a zaslouženě bere tři body.