Uplynulou sobotu odpoledne nastoupili prostějovští junioři na domácím ledě proti Břeclavi. Střetnutí se druhým týmem tabulky skupiny 11 Regionální ligy neskončilo pro svěřence trenéra Michala Janečka vůbec dobře. Juniorka SK 1913 nevstřelila ani branku, zato gólman Dubský lovil kotouč za svými zády hned šestkrát. Večerník byl u toho!

SK PV 0

HC BV 6

Zápas juniorek začal velmi aktivně. Po odehrané minutě mohl otevřít skóre utkání prostějovský Kuncek, který jel trestné střílení, ale neproměnil jej. Následně se Břeclav usadila před gólmanem Dubským a nebezpečně kombinovala. I pak ukazovali hosté svoji převahu. V desáté minutě musel gólman SK čelit hodně kousavým střelám břeclavských Lvů. Pak se ale na druhou stranu vydal do rychlého protiútoku prostějovský hráč a brankář Dymshakov musel být pohotový. V čase 13:13 prostřelil Dubského Schweitzer – 0:1. Pak byli hosté vyloučení, ale domácí hokejisté v přesilovce nic nepředvedli. V čase 17:03 platila slova nedáš – dostaneš. Po skončení trestu zvýšila Břeclav z hokejky Havelky – 0:2.

Vstup do druhé třetiny se povedl hostům. Nešťastný gól za Dubského poslal v čase 20:58 Ambrož – 0:3. Na druhé straně se do velmi dobré šance dostal Šucha, ale kotouč do břeclavské branky neposlal. Pak si ale slovo vzala opět Břeclav, která ukazovala, proč je na druhém místě v tabulce. Ve 28. minutě vyvrcholil další povedený tlak soupeře, když Dubského překonal opět Ambrož – 0:4. Hned na zvonila tyč prostějovské klece. V polovině utkání inkasoval Dubský znovu, po rychlém protiútoku soupeře – 0:5. Prosadil se opět hostující Zdeněk Ambrož, který slavil hattrick. V čase 34:32 přišlo první vyloučení na straně SK. Břeclav v přesilovce vytvářela v obranném pásmu domácích pořádné střelecké šance, ale vedení nenavýšila. Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky i domácí celek hrál pět na čtyři. Početní výhoda se mu ale vůbec nepodařila a snižující branka nepadla.

Tempo neupadalo ani v závěrečné části. Domácí pětka nechávala tu hostující směle procházet až do předbrankového prostoru. V čase 44:31 přišlo další vyloučení Břeclavských. SK dokonce mohl po dalším trestu využít přesilovky 5 na 3, ale marně. Prostějovští hráči neměli ten správný tlak a ani chuť zápas odvrátit. Vyloučení ve 47. minutě ale svěřenci trenéra Janečka ustáli. Když se pak hrálo v plném počtu na obou stranách, dostal se před břeclavského muže v masce prostějovský Eklund, ale jedničku hostů nepřekonal. To byl ale jeden z mála tlaků Prostějovských. Břeclav si hned vzala svoji převahu zpět. V čase 49:25 vstřelil Ambrož svůj čtvrtý gól – 0:6. Sedm minut před koncem si hráči SK vytvořili tlak v obranném pásmu hostů a snažili se Dymshakovi alespoň pokazit čisté konto. Břeclavská jednička v sobotním duelu jim to ale nedovolila. Ani hra 4 na 4 pět minut před koncem nepřinesla další branku, a tak zápas skončil pro prostějovskou juniorku prohrou 0:6.

Regionální liga juniorů 2021/2022 sk. 11

SK Prostějov 1913 – HC Lvi Břeclav

0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Schweitzer (Ambrož), 18. Havelka (Ambrož, Kunc), 21. Ambrož, 28. Ambrož (Havelka), 30. Ambrož (Kunc, Schweitzer), 50. Ambrož (Kunc, Schweitzer). Rozhodčí: Stanislav Cik – Patrik Řehulka, Petr Přecechtěl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49.

Sestava Prostějova: M. Dubský – Š. Zatloukal, A. Černý, V. Mudrák, L. Fojt, O. Pokorný, N. Eklund – D. Píchal, T. Tábor, J. Haas, F. Petr, K. Šucha, M. Slabý, L. Kuncek, A. Masare, M. Mašek. Trenér: Janeček.

Sestava Břeclavi: K. Dymshakov – A. Schweitzer, J. Mácha, L. Topolanský, K. Burian, D. Kareš, J. Čaněk – Z. Ambrož, P. Kunc, T. Havelka, M. Jurica, D. Havlát, O. Ryšánek, Š. Juřička, A. Dolák, A. Abazaj.

2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 39. Mach (Fajkus), 57. Smetana – 15. Dostál, 16. Tománek (Kubík), 40. Kubík (Pippal), 41. Pippal (Čermák), 60. Tománek (Žák), 60. Svoboda. Rozhodčí: Petr Blaha – Zdeněk Frelich, Robert Koželuha. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36.

Sestava Uh. Hradiště: T. Kaděra – M. Řimák, M. Peterka, M. Valouch, F. Pěchula, A. Kukuliš – V. Smetana, A. Mach, J. Fajkus, M. Procházka, J. Zalubil, A. Dobřecký, K. Krátký.

Sestava Prostějova: D. Kroupa – L. Kubík, M. Dostál, A. Hračová, Z. Kasal, R. Pospíšil, M. Řepa – O. Tománek, N. Pippal, M. Svoboda, V. Čermák, J. Žák, O. Mojžíšek, J. Hozman, F. Slíva, E. Šindler. Trenér: Půček.