Chance liga dlouho odolávala náporu koronaviru. V posledním týdnu však už neodolala: většina týmů se dostala do karantény, případně hlásí povícero nakažených. Třebíč, Sokolov, Vrchlabí, Vsetín a další týmy musely posouvat zápasy. V pondělí tak Prostějov s Havířovem byl jen jedním ze dvou zápasů, které se ten den v rámci pravidelného programu Chance ligy odehrály…

Chvíli to pak vypadalo, že dnes přeci jen Jestřábi nastoupí proti Frýdku-Místku. Nicméně u soupeře se potvrdily pozitivní případy. Utkání, které se dnes mělo hrát na prostějovském zimním stadionu, je tak odloženo na 8. únor. „Podle mě se měla soutěž na deset dní přerušit. Takhle už přestává být regulérní, a naopak je zmatek v tom, kolik toho, co a s kým mají týmy odehrát,“ nechal se slyšet už o víkendu trenér Prostějova Aleš Totter.

Množství týmů v karanténě prakticky i bez přerušení Chance ligu na tento týden ochromilo. Podle rozpisu se původně mělo hrát dnes šest zápasů 39. kola základní části. Pět jich ale bylo zrušeno pro karanténu některého z týmů, šestý – mezi Litoměřicemi a Kadaní – zase z důvodu konce Kadaně v soutěži a následné kontumace.