Po sedmiměsíční zdravotní pauze se na kurty vrátila Karolína Muchová. Česká tenistka na turnaji v Miami zvládla v rychlém sledu dva úspěšné zápasy, do utkání s Japonkou Naomi Ósakaovou už ale nenastoupila.

Po dlouhé pauze od tenisu byly dva těžké zápasy za sebou pro moje tělo moc a potřebuju delší čas na zotavení,“ posteskla si Muchová. „Jsem zklamaná a smutná, musím ale respektovat realitu,“ dodala tenistka.

Ve třetím kole dohrála také Kateřina Siniaková, která předčasně opustila kurt v utkání s Darjou Savilleovou z Austrálie. „Opět se ozvala bolest v oblasti žeber, která mě trápila už v předchozím střetnutí,“ vysvětlila důvod odstoupení Siniaková. Vypadla také šestá nasazená Karolína Plíšková, Petra Kvitová naopak úvodní soupeřku porazila, svůj duel s Američankou Davisovou sehrála dnes v noci

Skvěle naopak využila divokou kartu od pořadatelů Linda Fruhvirtová, která například ve 2. kole přešla přes nasazenou Belgičanku Elise Mertensovou. „Hodně jsem se na vítězství nadřela a jsem za něj opravdu ráda. Je to asi můj nejlepší turnaj. A další přijdou,“ vzkazuje soupeřkám šestnáctiletá naděje. 

 

ŽENY

Miami – WTA Tour

Dvouhra – 1. kolo: L. Fruhvirtová – Koviničová (Černá Hora) 6:0, 6:4; Muchová – Martincová 7:6, 7:6; Siniaková – Marinová (Kanada) 3:6, 6:2, 6:1. 2. kolo: Muchová – Fernandezová (18-Kanada) 6:4, 7:6; Siniaková – Raducanuová (11-V.Británie) 3:6, 6:4, 7:5,; Karolína Plíšková (6) – Kalinská (Rusko) 3:6, 3:6; L. Fruhvirtová – Mertensová (20-Belgie) 7:5, 2:6, 6:1; Kvitová (28) – Burelová (Francie) 6:1, 3:6, 6:3. 3. kolo: Siniaková – Savilleová (Austrálie) 0:6, 0:1 skreč., Muchová – Ósakaová (Japonsko) bez boje.