Bezprostředně po deblovém vítězství ve Wimbledonu se Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková představily na turnaji v Budapešti, kde ovšem startovaly výhradně v singlu. Na nasazené jedničce Krejčíkové byla patrná únava z předchozího náročného programu, vypadla hned v 1. kole po porážce s Číňankou Wang Si-jü. „Totálně mi utekl první set. Ten druhý byl sice o něco lepší, ale i tak jsem byla ze svého výkonu zklamaná,“ přiznala Krejčíková.

Lehce úspěšnější byla Siniaková. Do druhého kola prošla přes čtvrtou nasazenou Ukrajinku Anhelinu Kalininovou, která po první sadě z utkání odstoupila. V následujícím střetnutí s Elisabettou Cocciarettovou z Itálie vedla v průběhu třetího setu 5:3 a měla podání, přesto prohrála.

„Podle průběžného výsledku se mohlo zdát, že vítězství bylo blízko, v tomto utkání to ale na servisu prostě nešlo,“ poznamenala Siniaková. Střetnutí divákům nabídlo neuvěřitelných devatenáct brejků, v klíčové fázi si podání podržela Italka.

MUŽI

Newport

Dvouhra – 1. kolo: Veselý (7) – Lopéz (Šp.) 6:4, 6:2, 2. kolo: Veselý – Johnson (USA) bez boje.

Iasi

Dvouhra – 1. kolo: Lehečka (1) – Snitari (Rum.) 6:4, 7:6, Svrčina (6) – Miedler (Rak.) 6:4, 3:6, 6:2, Kolář (3) – Ferreira Silva (Port.) 4:6, 4:4 skreč, 2. kolo: Lehečka – Čepelev (Rus.) 6:4, 4:6, 6:4, Svrčina – Darderi (It.) 7:5, 5:7, 6:7, čtvrtfinále: Lehečka – Darderi (It.) 6:4, 6:7, 4:6.

ŽENY

Budapešť

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková – Kalininová (4-Ukr.) 6:3 skreč, Krejčíková (1) – Wang Si-jü (Čína) 1:6, 6:7, 2. kolo: Siniaková – Cocciarettová (It.) 5:7, 6:4, 5:7.