Poprvé v kariéře se na turnaji kategorie Masters dostal Jiří Lehečka mezi nasazené, tato premiéra ovšem české tenisové jedničce nevyšla. Hráč prostějovského TK Agrofert v utkání druhého kola nestačil na ruského kvalifikanta Alexandera Ševčenka. Český tenista prohrál dvakrát 1:6, přičemž duel trval pouze pětačtyřicet minut.

„V prvním setu jsem třikrát ztratil podání, nepodařilo se zachytit ani začátek druhé sady. Neměl jsem se čeho chytit. Někdy takový zápas přijde, je to pro mě další zkušenost,“ uvedl Lehečka.

Dvaadvacetiletý rodák z Rostova na Donu postoupil do hlavní soutěže z kvalifikace. Proti českému soupeři měl skvostnou stoprocentní bilanci na brejkbolech, když využil všech pět příležitostí. Lehečkovi nabídl během bleskového souboje jediný brejkbol, který však dokázal odvrátit. Oplatil mu tak dva roky starou porážku z challengeru v Poznani, kde se z výhry 6:4 a 6:2 radoval Lehečka.

MUŽI

Madrid – ATP Tour

Dvouhra – 2. kolo: Lehečka (31) – Ševčenko (Rus.) 1:6, 1:6

Ostrava – ITF challenger

Dvouhra – 1. kolo: Menšík – Peniston (1-V. Británie) 6:2, 6:3; Kolář – Zekič (Srbsko) 7:6, 6:2, Kopřiva (3) – Added (Francie) 7:5, 4:6, 6:3; Svrčina – Molleker (Německo) 6:2, 2:6, 6:1; Rikl – Valkusz (Maďarsko) 3:6, 6:4, 1:6. 2. kolo: Kolář – Kopřiva 6:2, 6:1; Svrčina – Onclin (Belgie) 0:6, 3:6; Menšík – Močizuki (Japonsko) 6:1, 2:6, 6:7. Čtvrtfinále: Kolář – Onclin 6:2, 2:6, 6:4. Semifinále: Kolář – Močizuki 6:3, 2:6, 6:2. Finále: Kolář – Valkusz 6:3, 6:2.