Až do osmifinále postoupil v juniorské soutěži na Roland Garros teprve patnáctiletý Maxim Mrva. Vypadl až po třísetovém souboji se třetím nasazeným Chorvatem Dino Prižmičem.

Prostějovský talent v prvním kole porazil poměrně hladce Gabrieleho Vulpitta 6:4 a 6:2, pak přetlačil po velkém boji domácího Arthura Geu po sadách 2:6, 6:4 a 7:5 přestože v rozhodujícím setu prohrával 2:5 a byl na pokraji vyřazení.

„Pomohlo mi bouřlivé prostředí. Takovou atmosféru jsem ještě nezažil. Jsem rád, že u toho byla moje rodina, která mě po celou dobu podporovala. Byl to jeden ze tří nejtěžších zápasů, které jsem mezi juniory hrál,“ prohlásil Mrva.

V posledním duelu v soutěži narazil na dalšího favorita, přesto Prižmičovi vzal jeden set (6:4). Pak už Mrvovi došly síly a do konce zápasu získal jedinou hru.