Hodně rychle vypadli na challengerech tenisté z Prostějova v Jihoafrické republice a v Chile. Všichni skončili hned v prvním kole hlavní soutěže.

Vitalij Sačko přešel v Conceptionu úspěšně přes kvalifikaci, při losu hlavní soutěže měl ale smůlu a jeho soupeřem byl nejvýše nasazený Federico Coria. Zkušený Argentinec nedal Sačkovi šanci a vyhrál hladce ve dvou setech. „Už postup do hlavní soutěže beru pozitivně,“ poznamenal prostějovský tenista.

Druhý turnaj v řadě hostil jihoafrický Potchefstroom. Soupeřem Víta Kopřivy byl Francouz Geoffrey Blancaneaux a český tenista v utkání uhrál pouze dvě hry. Jen o něco málo úspěšnější byl Zdeněk Kolář, jehož protivníkem byl Adrian Menendez-Maceiras ze Španělska.

MUŽI

Concepcion – challenger ATP

Dvouhra – 1. kolo: Sačko – Coria (1-Argentina) 2:6, 2:6.

Potchefstroom – challenger II ATP

Dvouhra – 1. kolo: Kopřiva – Blancaneaux (Francie) 1:6, 1:6, Kolář – Menendez-Maceiras (Španělsko) 4:6, 0:6.

ŽENY

Australian Open

Dvouhra – 4. kolo: Muchová (25) – Mertensová (18-Belgie) 7:6, 7:5. Čtvrtfinále: Muchová – Bartyová (1-Austrálie) 1:6, 6:3, 6:2. Semifinále: Muchová – Bradyová (22-USA) 4:6, 6:3, 4:6.