Do třetí světové stovky se po úspěšném vystoupení v Petrohradě probil Vít Kopřiva, když postoupil až do semifinále turnaje kategorie challanger. Na své cestě porazil i dva nasazené tenisty, v posledním utkání prohrál s Belgičanem Zizou Bergsem.

„Především ve druhém setu mi trošku chyběly síly. Předchozí program byl docela náročný, hrál jsem těžké zápasy. Ale postup do semifinále je dobrý výsledek, rozhodně nejsem zklamaný,“ řekl Kopřiva, který se na dvě místa přiblížil svému maximu ve světovém žebříčku ATP.

Prostějovský tenista v posledním utkání turnaje, kde se v kvalifikaci představil také Jiří Lehečka, trápil svého soupeře především v prvním setu. Ve zkrácené hře měl dokonce setbol. V dalším průběhu už ale zaostával a po dvou hodinách musel uznat svoji porážku.

MUŽI

Petrohrad – ATP Tour

Dvouhra – 1. kolo: Kopřiva – Tachov (Rusko) 7:5, 1:6, 7:6, 2. kolo: Kopřiva – Quiroz (7-Ekvádor) 6:2, 6:4, čtvrtfinále: Kopřiva – Ilkel (2-Turecko) 7:5, 6:2. Semifinále: Kopřiva – Bergs (Belgie) 6:7, 2:6.

ŽENY

Dauhá – WTA Tour

Dvouhra – 1. kolo: Kristýna Plíšková – Pavljučenkovová (Rusko) 2:6, 3:6. 2. kolo: Kvitová (4) – Pavljučenkovová (Rusko) 6:1, 6:3; Karolína Plíšková (2) – Džabúrová (Tunisko) 6:4, 4:6, 7:5. Čtvrtfinále: Kvitová – Kontaveitová (Estonsko) 6:3, 3:6, 6:2; Karolína Plíšková – Pegulaová (USA) 3:6, 1:6. Semifinále: Kvitová – Pegulaová (USA) 6:4, 6:4. Finále: Kvitová – Muguruzaová (Šp.) 6:2, 6:1