Dnes je neděle 12.4.2026, svátek slaví Julius
Jakub Menšík má pauzu. Na Davis Cup bude fit
Featured

Jakub Menšík má pauzu. Na Davis Cup bude fit

Ještě před startem velkého turnaje v Paříži ukončil Jakub Menšík turnajovou sezónu. Prostějovský tenista se odhlásil z akce kategorie Masters, i kvůli zdravotním problémům z poslední doby. Jeho start ve čtvrtfinále Davis Cupu však není ohrožený.

„Teď je čas se připravit na Davis Cup, nabrat nové síly, dobít baterky a vrátit se do nové sezóny silnější. Uvidíme se v Boloni,“ prohlásil dvacetiletý prostějovský rodák v závěru své průlomové sezóny.

Menšík v posledních týdnech neprožíval dobré období. Po dlouhém ročníku plném turnajů jej dostihly vleklé zdravotní obtíže, kvůli nimž toho v posledních týdnech příliš neodehrál. Na konci září v Pekingu skrečoval čtvrtfinále s Alexem De Minaurem kvůli zranění kolene, načež přiznal, že ke konci sezóny má rozbolavělé celé tělo. V Šanghaji pak prohrál ve třech setech s Jesperem De Jongem a v Basileji postoupil do osmifinále, do něhož ale proti Joaovi Fonsecovi nenastoupil a z turnaje se odhlásil. Druhou odhlášku pak zaslal minulý týden pořadatelům Masters v Paříži, čímž sezónu na okruhu ATP ukončil.

„Byla to v mnoha ohledech fantastická sezóna, i když neskončila tak, jak jsem doufal – odstoupením z Basileje a Paříže. Zažil jsem několik skvělých týdnů, na které jsem opravdu pyšný. Rozhodně budu mít na co navazovat,“ poznamenal Menšík.