Až do čtvrtfinále se v chorvatském Zadaru dostal na turnaji kategorie challenger prostějovský tenista Vít Kopřiva a díky tomu v žebříčku ATP poskočil na 291. příčku. Vlastní maximum tak překonal o tři pozice.

„Ve druhém kole jsem se zkušeným Ignatikem bojoval ve třech setech, ve čtvrtfinále mi možná trošku chyběla energie. Mohlo to být ještě o kousek lepší. Ale přesto mě těší už postup mezi nejlepších osm,“ hodnotil své vystoupení prostějovský tenista.

Kopřiva ve čtvrtfinále nestačil na třetího nasazeného Srba Milojeviče, přestože v první sadě vedl 4:1 a dostal favorita pod tlak. Nakonec ale sadu těsně prohrál, pak už byl soupeř lepší. Méně úspěšný byl další člen TK Agrofert Zdeněk Kolář, který v Zadaru vypadl ve 2. dějství. Do turnajového kolotoče se vrátil také Jiří Veselý, v Miami ovšem neuspěl. Jeho soupeřem byl Srb Djere, který české jedničce v rozhodujícím setu povolil jedinou hru.

MUŽI

Miami – ATP Tour

Dvouhra – 1. kolo: Veselý – Djere (Srbsko)3:6, 7:5, 1:6

Zadar – ITF challenger

Dvouhra – 1. kolo: Kopřiva – Bortolotti (Itálie) 6:1, 6:3; Kolář – Vatutin (Rusko) 6:4, 6:2. 2. kolo: Kopřiva – Ignatik (Bělorusko) 2:6, 6:1, 6:3; Kolář – Kuzmanov (Bulharsko) 4:6, 3:6. Čtvrtfinále: Kopřiva – Milojevič (3-Srbsko) 5:7, 4:6.

ŽENY

Miami – WTA Tour

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková – Konjuhová (Chorvatsko) 6:7, 5:7; Kristýna Plíšková – Boulterová (V. Británie) 6:4, 3:6, 3:6; Krejčíková – Blinkovová (Rusko) 6:1, 3:6, 6:3. 2. kolo: Kvitová (9) – Cornetová (Francie) 6:0, 6:4; Karolína Plíšková (6) – Čeng Saj-saj (Čína) 6:2, 6:1; Krejčíková – Šwiateková (15-Polsko) 4:6, 2:6. 3. kolo: Kvitová – Kontaová (17-V. Británie) 6:1, 6:2.