Celkově pět domácích tenistů se probojovalo do osmifinále turnaje Moneta Czech Open. Celkový počet domácích zástupců určily zápasy 1. kola, které byly na programu druhého dne antukového podniku. Mimo hru je bohužel prostějovský Jiří Lehečka.

Obhájce loňského semifinále měl se Slovákem Lukášem Kleinem dobře rozehrané oba sety a pokaždé vedl 5:3, přesto prohrál dvakrát 5:7 a ve dvouhře skončil nečekaně už po prvním zápase. V koncovkách nedokázal přetlačit trpělivě hrajícího soupeře a sám zkazil několik snadných úderů.

„Pochopitelně mě to mrzí. Prvním klíčovým okamžikem byla devátá hra prvního setu, když jsem nedokázal udržet servis. Dlouho jsme se přetahovali, ten game se hrál snad deset minut a jeho výsledek ovlivnil koncovku. V tom druhém jsem doufal, že se něco takového už nemůže opakovat a přesně to se stalo,“ posteskl si zklamaný Lehečka.

Pozici favorita naopak potvrdil Jiří Veselý. Trojnásobný vítěz turnaje, jehož soupeřem byl Facundo Mena z Argentiny, neodehrál ideální utkání, přesto postoupil ve dvou setech. „První set byl dobrý, pak jsem se ale začal trápit. Přece jen jsem toho v poslední době nevyhrál a nervozita mě trošku svázala,“ uznal potíže Veselý. „Ve druhé sadě jsem sice ztratil brejk, koncovku ale zachránila zkrácená hra. Vstup mám za sebou, věřím, že to teď už bude lepší. Musím jít krok za krokem, doufám, že mě tady ještě čeká dlouhá cesta,“ dodala česká jednička.

Další dva domácí tenisté vypadli. David Poljak nestačil na Alexe Molčana ze Slovenska a Daniel Siniakov prohrál hladce se Sebastienem Baezem z Argentiny. V turnaji skončil také nasazený Argentinec Juan Manuel Cerundolo, který ve druhém setu vzdal zápas s rakouským kvalifikantem Alexanderem Erlerem, do další fáze překvapivě neprošel ani nejvýše nasazený Španěl Pablo Andujar, jehož přemožitelem se stal Yosuke Watanuki z Japonska. (lv)

Výsledky 2 dne Moneta Czech Open: dvouhra – 1. kolo: Siniakov – Baez (Arg.) 1:6, 0:6, Coria (4-Arg.) – Haerteis (Něm.) 6:1, 6:0, Lehečka – Klein (Slov.) 5:7, 5:7, Cerundolo (7-Arg.) – Erler (Rak.) 6:7, 2:4 skreč, Poljak – Molčan (Slov.) 3:6, 3:6, Kuzněcov (Rus.) – Sels (Niz.) 6:0, 7:6, Rola (8-Slovin.) – Rybakov (USA) 6:1, 7:5, Veselý (2) – Mena (Arg.) 6:2, 7:6, Mansouri (Tun.) – Kamke (Něm.) 3:6, 6:0, 2:6, Andujar (1-Šp.) – Watanuki (Jap.) 6:1, 1:6, 4:6

Program 3 hracího dne – 10:30 hodin: centrální dvorec: Vrbenský – Dellien (5-Bol.), Svrčina – Erler (Rak.), Veselý (2) – Kamke (Něm.), kurt č. 1: Kopřiva – Kolář, Kuzněcov (Rus.) – Coria (4-Arg.), Watanuki (Jap.) – Molčan (Slov.), kurt č. 2: Mager (3-It.) – Baez (Arg.), Rola (8-Slovin.) – Klein (Slov.)