Na očekávané vítězství dosáhli ve druhém utkání extraligy smíšených družstev tenisté TK Agrofert Prostějov. Celek LTK Pardubice porazili 5:1 už po dvouhrách. Za rozhodnutého stavu se čtyřhry nehrály. Prostějov díky výhře postoupil do pátečního finále, ve kterém v Miloticích vyzve pražskou Spartu.

Letošní extraligovou premiéru oslavil vítězstvím Vitalij Sačko v souboji s Vojtěchem Vlkovským. Prostějovský tenista rychle vyhrál první set. V tom druhém se dlouho trápil, v koncovce ale uhrál několik výborných výměn a odmítl třísetové drama. Necelých čtyřicet minut pak na kurtu strávila Linda Klimovičová. Veronice Vlkovské nedovolila získat ani jednu hru, když totálně ovládla průběh střetnutí.

První pardubický bod zařídila Alexandra Ignatiková. Talentovaná Anna Sisková proti mnohem zkušenější soupeřce hrála odvážně a získala první set, v těch následujících však využila svoji převahu rumunská tenistka. Náskok dvou bodů Prostějovu vzápětí vrátil Vít Kopřiva, který si dokázal poradit s Dominikem Kellovským.

Postupový mečbol přineslo Prostějovu vystoupení Zdeňka Koláře s Kenny De Schepperem. Domácí reprezentant o výhru musel bojovat téměř 140 minut, až pak francouzského soupeře udolal.

Rozhodující bod získal Jiří Veselý po výhře nad Uladzimirem Ignatikem. Česká jednička musela po prohrané sadě zápas otáčet a rozhodnutí přinesla až zkrácená hra třetího setu. Veselý drama zvládnul, když odvrátil tři mečboly a sám využil druhou možnost k ukončení střetnutí.

Očima Jaroslava Navrátila:

Udělali jsme dvě změny v sestavě. Vitalij Sačko ukázal, že si příležitost zasloužil a Anna Sisková potrápila mnohem zkušenější soupeřku. Skvělý zápas odehrála Linda Klimovičová a také Vítek Kopřiva týmu pomohl. V závěrečných dvouhrách musel Zdeněk Kolář i Jirka Veselý ukázat charakter. S nepříjemnými soupeři museli do třetího setu, dokázali ale zabojovat. Chtěli utkání rozhodnout už po dvouhrách. To se podařilo, takže můžeme být spokojeni.

TK Agrofert Prostějov – LTC Pardubice 5:1

Vitalij Sačko – Vojtěch Vlkovský 6:2, 7:5

Linda Klimovičová – Veronika Vlkovská 6:0, 6:0

Anna Sisková – Alexandra Ignatiková 6:4, 1:6, 1:6

Vít Kopřiva – Dominik Kellovský 6:4, 6:4

Zdeněk Kolář – Kenny De Schepper (Francie) 6:4, 4:6, 6:3

Jiří Veselý – Vladimir Ignatik (Bělorusko) 4:6, 6:3, 7:6