Sedmou pozici obsadily volejbalové kadetky VK Prostějov v 6. kole extraligy ČR U18. Na turnaji skupiny B o 5. až 8. místo v Kralupech nad Vltavou totiž skončily třetí, čímž znovu zůstaly v této druhé nejvyšší grupě elitní soutěže své věkové kategorie.

Mladé Hanačky v Kralupech na úvod porazily Havlíčkův Brod jasně 3:0, což jim vlastně zajistilo setrvání v béčku. Následně sahaly i po cenném skalpu domácího družstva, nad nímž vedly 2:1 na sety, ale nakonec podlehly těsně 2:3. Poslední duel proti SVBC z Řevnic pak přinesl prohru 0:3 po třech velmi vyrovnaných setech.

Prostějovský tým kadetek je v průběžném pořadí extraligy do osmnácti let na desáté příčce, v závěrečném kole ještě může teoreticky zaútočit na deváté České Budějovice. Bude k tomu mít výhodu domácího prostředí, neboť 7. dějství absolvuje o posledním dubnovém víkendu v Národním sportovním centru Prostějov.

EXTRALIGA KADETEK ČR U18 – 6. KOLO

Turnaj skupiny B o 5. až 8. místo (Kralupy) – výsledky VK Prostějov: Havlíčkův Brod 3:0 (10, 21, 20), Kralupy 2:3 (-23, 15, 22, -18, -9), SVBC 0:3 (-21, -21, -24).

Turnaj skupiny B o 5. až 8. místo (Kralupy) – pořadí: 1. Kralupy 7, 2. SVBC 6, 3. VK Prostějov 4, 4. Havlíčkův Brod 1.

EXTRALIGA KADETEK ČR U18 – POŘADÍ PO 6. KOLE

1. Liberec 93, 2. Lanškroun 88, 3. Ostrava 76, 4. Havlíčkův Brod 70, 5. Olymp Praha 69, 6. KP Brno 63, 7. Kralupy 60, 8. SVBC 56, 9. České Budějovice 55, 10. VK Prostějov 47, 11. Vysočina 32, 12. Šternberk 31, 13. Střešovice 27, 14. Frýdek-Místek 26, 15. Plzeň 11, 16. Přerov 11.