Jako na horské dráze nahoru, dolů a zase trochu výš projely volejbalové starší žákyně VK Prostějov napříč uplynulým ročníkem krajského přeboru U16. Ten vyvrcholil závěrečným 10. kolem elitní skupiny A o 1. až 4. místo v prostějovském Národním sportovním centru, kde domácí děvčata po dramatické přetahované získala bronz za uhájení třetí pozice v konečném pořadí.

Tým vékáčka se před posledním dějstvím dělil právě o třetí příčku s Přerovem, oba celky měly na kontě stejný počet nasbíraných bodů. Což znamenalo, že kdo v NSC PV dopadne lépe, ten dosáhne na cenný kov bronzové hodnoty. Klíčový přitom byl vzájemný zápas hned na úvod turnaje, v němž prostějovský mančaft sice ztratil úvodní set, ale následně otočil velmi důležitou bitvu na 2:1.

Ve druhém střetnutí svěřenkyně trenérky Solange Soares podlehly stříbrnému VAM Olomouc těsně 1:2. A protože Zubřice prohrály stejným poměrem s UP Olomouc, zůstával kolektiv VK stále o bodík vepředu. Načež v posledním duelu po obrovském boji neurval ani sadu proti zlatému úpéčku v důsledku smolně uniklých koncovek 24:26 a 28:30. Naštěstí v souběžně hraném utkání družstvo VAM porazilo Přerov také 2:0, takže pořádající parta přece jen zůstala třetí.

Ještě před dokončením současně konané grupy C o 9. až 12. místo (béčko Prostějova v ní skončilo třetí, celkově v KP desáté) se okamžitě uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků na čtyřech nejvyšších postech. Ceny předávali šéf Olomouckého krajského volejbalového svazu Jan Zatloukal a předseda Sportovně technické komise OKVS Jindřich Němeček.

Celý tým vékáčka včetně trenérek tedy převzal bronzové medaile a pak přišlo na řadu společné focení i s rodinnými příslušníky, kteří předtím holkám fandili z hlediště. „Vzhledem ke spoustě zdravotních problémů, které nás skoro celou sezónu pronásledovaly, jsme za třetí místo v oslabeném složení nakonec rádi,“ oddechla si koučka Soli Soares, s níž zanedlouho přineseme obsáhlé zhodnocení celého soutěžního ročníku 2023/24.

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKYŇ U16 – 10. KOLO

Turnaj skupiny A o 1. až 4. místo (Prostějov) – výsledky VK Prostějov A: Přerov A 2:1 (-18, 17, 12), VAM Olomouc A 1:2 (-12, 15, -9), UP Olomouc A 0:2 (-24, -28).

Turnaj skupiny A o 1. až 4. místo (Prostějov) – pořadí: 1. UP Olomouc A 7, 2. VAM Olomouc A 6, 3. VK Prostějov A 3, 4. Přerov A 2.

Turnaj skupiny C o 9. až 12. místo (Prostějov) – výsledky VK Prostějov B: UP Olomouc B 2:1 (9, -9, 7), VAM Olomouc B 0:2 (-20, -19), Šumperk 1:2 (-21, 19, -11).

Turnaj skupiny C o 9. až 12. místo (Prostějov) – pořadí: 1. VAM Olomouc B 8, 2. UP Olomouc B 5, 3. VK Prostějov B 3, 4. Šumperk 2.