Základní část UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 zakončí prostějovské volejbalistky střetnutím dohrávaného 12. kola v Přerově. Krajské derby se hraje v sobotu 27. února od 17.00 hodin.

 

Nadcházející duel již pro tým VK z hlediska postavení v tabulce nic neřeší, neboť o uplynulém víkendu porazil Šternberk 3:0, zatímco právě Zubřice padly v Králově Poli 0:3 a Frýdek-Místek podlehl stejným poměrem Liberci. Tím pádem si vékáčko s předstihem zajistilo sedmé místo po dlouhodobé fázi soutěže, celky pod ním jej nemohou bodově dostihnout.

Přerovské družstvo naopak má mnohem větší výsledkovou motivaci. Postup do play-off nemá ještě jistý, a pokud se nechce spoléhat na porážku frýdeckých konkurentek v hale Olympu Praha, musí sobotní mač jakkoliv vyhrát. Navíc bude chtít hanáckým rivalkám vrátit prohru z prvního vzájemného souboje aktuální sezóny, koncem září tehdy domácí Prostějov uspěl 3:1 (-22, 6, 23, 15).

„Bez ohledu na to, že my už máme své jisté a soupeř zatím ne, nám rozhodně motivovanost chybět nebude. Na tenhle poslední zápas základní části totiž navazuje extraligové čtvrtfinále, před nímž se chceme co nejlépe naladit. To znamená zahrát dobrý volejbal, odvést kvalitní výkon a zvítězit,“ ujistil kouč VK Lubomír Petráš o tom, že jeho kolektiv půjde do derby naplno s touhou opět trochu vylepšit dojem z nepříliš vydařené sezóny.

Co se týká protivníka, tomu na sklonku minulého kalendářního roku dočasně vypomáhala navrátilkyně z USA, blokařka Magdaléna Jehlářová. Než v lednu zamířila zpátky do zámoří za sportovním studiem. Zubřice se už musí obejít rovněž bez jiné střeďačky Adély Benediktové, jíž skončilo hostování ze Šelem Brno.

Současnými oporami výběru trenéra Radima Vlčka tak jsou nejčastěji bodující univerzálka Tereza Diatková a smečařka Sandra Kotlabová, do základní sestavy patří odchovankyně vékáčka Lucie Zatloukalová na nahrávce a další bývalá prostějovská plejerka Lucie Polášková na smeči. „Doma umí být Přerov dost nebezpečný, musíme se maximálně koncentrovat od začátku až do konce,“ zdůraznil Petráš.