Aktuální fáze přípravy volejbalistek VK Prostějov, kterou ještě dobíhá uplynulá sezóna 2020/21 a zároveň se už maká směrem k příštímu ročníku 2021/2022, má za sebou úvodní týden od pondělí 22. do pátku 26. března s volným víkendem.

„Prvních pět dní jsme odtrénovali v pohodě a podle plánu. Holky znovu naskočily do zátěže po krátkém volnu, které trvalo deset dnů, takže se zvládáním náplně nevznikly žádné problémy. Věnovali jsme se individuálním herním činnostem a kondičním i silovým cvičením,“ potvrdil hlavní kouč vékáčka Lubomír Petráš.

Nejprve měl k dispozici kompletní kádr, jenž tvoří dvanáct svěřenkyň: nahrávačky Iva Šípová a Klára Dvořáčková, blokařky Michaela Jurčíková, Kateřina Kvapilová a Petra Kožoušková, smečařky Martina Michalíková, Karolína Fričová, Tereza Pluhařová a Aneta Weidenthalerová, univerzálky Gabriela Kopáčová a Tereza Baláková plus libero Adéla Stavinohová.

„Od čtvrtka ale chyběly Kája Fričová kvůli zubnímu zákroku a Terka Baláková, která šla na plánovanou operaci kolene. Ovšem nic vážného, pouze jí atroskopicky vyčistili meniskus. Bude chybět jen několik týdnů, Kája by měla zase naskočit hned od pondělka,“ prozradil Petráš.

Při vedení týmu má k dispozici kondiční specialistku Solange Soares a na některých trénincích i asistenta Jakuba Krčmaře. „První blok přípravy potrvá čtyři týdny do 16. dubna, potom bude následovat devítidenní volno a nakonec tuhle sezónu definitivně zakončíme dalšími čtyřmi společnými týdny do 21. května,“ informoval Petráš o plánovaném rozvrhu.