Do volejbalového týmu žen VK Prostějov se po delší době vrací jihoamerická hráčská exotika.

První oficiálně oznámenou posilou hanáckého družstva totiž je šestadvacetiletá blokařka Raquel Löff da Silva! Brazilská posila míří na Hanou ze slovenské extraligy.

Nová akvizice prostějovských volejbalistek Raquel Löff da Silva se narodila 2. ledna 1995, měří 193 centimetrů, váží 84 kilogramů a má dosahy na síti smečařský 310 centimetrů, blokařský 300 centimetrů. Až do předloňska působila výhradně ve své rodné zemi, kde prošla kluby Volei Nova Trento, AD Brusque, Sao Cristovao/Sao Caetano, Pinheiros/Klar, Genter/Bauru, Sesi-SP, Balneário Camboriú a Osasco/Audax.

Část sezóny 2019/20 následně strávila v ukrajinském SC Prometey a poté zamířila na Slovensko do Slávie EU Bratislava, kde byla během uplynulého ročníku 2020/21 jednou z nejlepších plejerek extraligy SR. Nyní tedy přišel další posun směrem z východu Evropy na Západ.

„V šestadvaceti letech je Raquel už dostatečně zkušená, po herní stránce má vyváženou obranu i útok a řekl bych, že svou výkonností převyšovala slovenskou ligu. Když jsme spolu jednali, netajila se ambicemi směrem k dalšímu osobnímu zlepšování, chce se volejbalově i celkově rozvíjet, posouvat výš,“ charakterizoval zajímavý přírůstek na prostějovskou soupisku sportovní ředitel a staronový trenér VK Prostějov Miroslav Čada.

„Raquel nás zaujala nejen výbornými výkony za Bratislavu, ale rovněž svým zdravým přístupem. Víc než peníze a výše nového kontraktu ji zajímala historie našeho klubu, současné ambice, podmínky k přípravě i životu v Prostějově. Vyžadovala hodně informací, neboť chtěla jít do prostředí, kde na sobě bude moci dál dobře pracovat,“ vyložil Čada.

Sympatická a vysoká střeďačka na Hané nahradí odcházející Michaelu Jurčíkovou. „V České republice je na tomhle postu dlouhodobě nedostatek kvalitních hráček, proto jsme se poohlíželi v cizině. Raquel by rozhodně měla pomoct ke zlepšení našeho útoku z blokařské pozice. A věříme, že v prostějovských službách potvrdí své nesporné kvality,“ doplnil Čada.

Ani komunikace s Löff da Silva by neměla díky návratu brazilské rodačky Solange Soares do realizačního týmu ženského A-družstva vékáčka představovat žádný problém.

Takže, Raquel, vítej, a ať se ti v Prostějově daří!