Dlouhého půl roku od předčasného konce UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 uplynulo jako voda, příprava na další sezónu je už také skoro minulostí. Do zahájení nového ročníku nejvyšší tuzemské soutěže zbývají poslední dny. A volejbalistky VK Prostějov mají před jejím startem naprosto jasnou touhu zlepšit se!

 

„Minulá, koronavirem dost ovlivněná sezóna našemu týmu příliš nesedla. Dlouho jsme se pohybovali ve spodních patrech tabulky a přes následné zlepšení neodpovídalo konečné sedmé místo našim představám. To už je však minulost, teď se díváme před sebe. A věříme, že půjdeme nahoru herně i výsledkově,“ říká předseda správní rady hanáckého klubu Petr Chytil.

Klíčovým prvkem ke splnění tohoto cíle bylo plánované posílení hráčského kádru. „Soupisku jsme neobměnili nijak extrémně, spíš nám šlo o vhodné vyztužení sestavy na určitých postech. Hodně si slibujeme především od dvou nových špičkových akvizic – reprezentační nahrávačky Simony Bajusz a brazilské blokařky Raquel Löff da Silva,“ zmínil Chytil dvojici příchozích vysoké volejbalové kvality. Šéf vékáčka ovšem nezapomíná na to, co je v kolektivních sportech nejdůležitější. „Stěžejní samozřejmě bude, aby náš mančaft co nejlépe fungoval po týmové stránce. Vzhledem k pozdějšímu připojení dvou členek národních celků i vinou některých zdravotních problémů neprobíhalo sehrávání zrovna optimálně, ale s tím se musíme poprat. Teď by již mělo být vše v pořádku, abychom s přibývajícím časem a pod vedením zkušeného realizačního týmu v čele s navrátilcem na post kouče Miroslavem Čadou šli postupně nahoru,“ rozebral Chytil aktuální situaci.

Jako konkrétní metu staví před ženstvo VK vylepšení výše zmíněné sedmé pozice v extraligovém pořadí? „Určitě si všichni přejeme, abychom se pohybovali minimálně ve středu tabulky, optimálně v její horní polovině s možností útočit na medailové příčky. Možná to po loňském zklamání zní docela odvážně, leč ani přílišná opatrnost není z mého pohledu namístě. Soutěž bude dle názoru odborníků velmi vyrovnaná i otevřená, proto se nesmíme bát. Naopak je potřeba jít do boje s otevřeným hledím a na maximum,“ zdůraznil Chytil.

Zároveň intenzivně myslí nejen na dospělou složku. „Velký důraz klademe na péči o naše oddílové naděje všech mládežnických kategorií. Proto bylo do kádru ženského áčka opět zařazeno několik šikovných juniorek, odchovankyň našeho klubu. Celkově máme do budoucna vizi, aby v rámci možností tvořilo prostějovské A-družstvo co nejvíc našich vlastních hráček, které sami vyprodukujeme z dobře fungujícího systému práce s mladými talenty.“

Na úspěšné volejbalové cestě vékáčka má významný podíl kooperace s partnery. „Proto chci i tímto způsobem moc poděkovat za podporu všem našim obchodním partnerům v čele s hlavními, jimiž nadále jsou statutární město Prostějov, Olomoucký kraj a TK PLUS. Vzájemné spolupráce si nesmírně vážíme,“ uzavřel Petr Chytil.

 

HRÁČSKÝ KÁDR ŽEN VK PROSTĚJOV 2021/2022

jméno národnost post číslo věk výška minulá sezóna

Simona Bajusz ČR nahrávačka 7 27 171 Dukla Liberec

Klára Dvořáčková ČR nahrávačka 1 21 178 VK Prostějov

Viktorie Nečasová ČR nahrávačka 4 19 165 VK Prostějov (juniorky)

Raquel Löff da Silva Brazílie blokařka 9 26 193 Slávia EU Bratislava

Kateřina Kvapilová ČR blokařka 13 26 187 VK Prostějov

Petra Kožoušková ČR blokařka 12 21 179 VK Prostějov

Zuzana Dostálová ČR blokařka 5 17 181 VK Prostějov (juniorky)

Martina Michalíková CZE smečařka 2 27 VK Prostějov

Karolína Fričová Slovensko smečařka 15 21 179 VK Prostějov

Michaela Smolková ČR smečařka 18 18 177 Dukla Liberec

Darina Tesařová ČR smečařka 11 17 179 VK Prostějov (juniorky)

Gabriela Kopáčová ČR univerzálka 10 23 185 VK Prostějov

Michaela Beránková ČR univerzálka 17 22 179 Šelmy Brno

Adéla Stavinohová ČR libero 6 23 173 VK Prostějov

Andrea Píchalová ČR libero 14 17 173 VK Prostějov (juniorky)

REALIZAČNÍ TÝM

Hlavní trenér: Miroslav Čada

Asistent trenéra: Lubomír Petráš

Kondiční trenérka: Solange Soares

Statistik: Jakub Krčmař

Lékař: Pavel Navrátil

Masér: Marek Roba

Fyzioterapeut: David Lisický

Vedoucí družstva: Marek Sonnevend

VEDENÍ KLUBU

Předseda správní rady: Petr Chytil

Sportovní ředitel: Miroslav Čada

Sportovně-technický manažer: Marek Sonnevend

Ekonomka: Hana Trnavská

Los volejbalové UNIQA extraligy žen ČR 2021/2022 - ZÁKLADNÍ ČÁST

1. KOLO, sobota 25. září, 17.00 hodin:

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk, VK Dukla Liberec – Volejbal Přerov (18.00), PVK Olymp Praha – VK Šelmy Brno, VK Královo Pole Brno – TJ Ostrava (18.00), TJ Sokol Frýdek-Místek – VK UP Olomouc

2. KOLO, čtvrtek 30. září, 17.00 hodin:

Ostrava – Prostějov, Přerov – Olomouc, Šternberk – Frýdek-Místek, Olymp Praha – KP Brno, Liberec – Šelmy Brno (18.00)

3. KOLO, sobota 2. října, 17.00 hodin:

Přerov – Šelmy Brno, KP Brno – Liberec (18.30), Frýdek-Místek – Ostrava, Olomouc – Šternberk (21. 10., 18.00), Prostějov – Olymp Praha

4. KOLO, čtvrtek 7. října, 17.00 hodin:

Liberec – Prostějov, Přerov – Šternberk, Ostrava – Olomouc, Frýdek-Místek – Olymp Praha, Šelmy Brno – KP Brno

5. KOLO, sobota 9. října, 17.00 hodin:

KP Brno – Přerov (21. 10., 18.00), Liberec – Frýdek-Místek, Olomouc – Olymp Praha, Prostějov – Šelmy Brno, Šternberk – Ostrava (20. 10., 18.00)

6. KOLO, čtvrtek 14. října, 17.00 hodin:

KP Brno – Prostějov, Přerov – Ostrava, Olymp Praha – Šternberk, Liberec – Olomouc, Frýdek-Místek – Šelmy Brno.

7. KOLO, sobota 16. října, 17.00 hodin:

Prostějov – Přerov, Frýdek-Místek – KP Brno, Olomouc – Šelmy Brno, Šternberk – Liberec, Ostrava – Olymp Praha

8. KOLO, sobota 23. října, 17.00 hodin:

Prostějov – Frýdek-Místek, Přerov – Olymp Praha, Liberec – Ostrava, Šelmy Brno – Šternberk, KP Brno – Olomouc (17.30)

9. KOLO, čtvrtek 28. října, 17.00 hodin:

Prostějov – Olomouc (18.00), Frýdek-Místek – Přerov, Šternberk – KP Brno, Ostrava – Šelmy Brno, Olymp Praha – Liberec.

10. KOLO, sobota 30. října, 17.00 hodin:

Přerov – Liberec, Šelmy Brno – Olymp Praha, Ostrava – KP Brno, Olomouc – Frýdek-Místek, Šternberk – Prostějov

11. KOLO, sobota 6. listopadu, 17.00 hodin:

Olomouc – Přerov, Prostějov – Ostrava, Frýdek-Místek – Šternberk, KP Brno – Olymp Praha, Šelmy Brno – Liberec

12. KOLO, čtvrtek 11. listopadu, 17.00 hodin:

Šelmy Brno – Přerov, Liberec – KP Brno, Olymp Praha – Prostějov, Ostrava – Frýdek-Místek, Šternberk – Olomouc

13. KOLO, sobota 13. listopadu, 17.00 hodin:

Šternberk – Přerov (18. 11.), Olomouc – Ostrava, Olymp Praha – Frýdek-Místek, KP Brno – Šelmy Brno (18.00), Prostějov – Liberec

14. KOLO, sobota 20. listopadu, 17.00 hodin:

Šelmy Brno – Prostějov, Přerov – KP Brno, Frýdek-Místek – Liberec, Olymp Praha – Olomouc, Ostrava – Šternberk

15. KOLO, sobota 27. listopadu, 17.00 hodin:

Ostrava – Přerov, Šternberk – Olymp Praha, Olomouc – Liberec, Šelmy Brno – Frýdek-Místek, Prostějov – KP Brno

16. KOLO, sobota 4. prosince, 17.00 hodin:

Přerov – Prostějov, KP Brno – Frýdek-Místek (15.00), Šelmy Brno – Olomouc, Liberec – Šternberk, Olymp Praha – Ostrava

17. KOLO, sobota 11. prosince, 17.00 hodin:

Frýdek-Místek – Prostějov (čtvrtek 9. 12.), Olymp Praha – Přerov, Ostrava – Liberec, Šternberk – Šelmy Brno (4. 11.), Olomouc – KP Brno

18. KOLO, sobota 18. prosince, 17.00 hodin:

Olomouc – Prostějov, Přerov – Frýdek-Místek, KP Brno – Šternberk, Šelmy Brno – Ostrava, Liberec – Olymp Praha

NADSTAVBOVÁ ČÁST

Všech deset týmů se střetne jednou každý s každým (nasazení dle průběžného pořadí) v 19. až 27. kole dlouhodobé fáze. Prvních osm družstev v tabulce po nadstavbě postoupí do play-off, devátému celku pořadí končí sezóna a desátý absolvuje baráž o záchranu proti vítězi 1. ligy.

PLAY-OFF

Čtvrtfinále (1-8, 2-7, 3-6, 4-5), semifinále i finále se hraje na tři vítězné zápasy, série o bronz na dvě vítězná utkání. O 5. až 8. místo se nehraje.