Uplynulou sobotu hodinu před polednem došlo na dálnici D46 mezi Vranovicemi-Kelčicemi a Žešovem hned ke dvěma dopravním nehodám. Zatímco v prvním případě se jednalo o malý „ťukanec“ mezi dvěma osobními vozidly a řidiči škodu vyřešili prostřednictvím euroformláře, karambol u Žešova byl vážnější.

 

Patrně nepřiměřená rychlost byla hlavním důvodem havárie, ke které došlo v sobotu 10. září okolo desáté hodiny na dálnici D46 u Žešova. Cizinec s osobním vozidlem nezvládl jízdu na zúžené komunikaci, narazil do přívěsného vozíku, kterým Správa silnic a dálnic upozorňovala na probíhající práce na dálnici. Řidič pak dostal smyk a skončil v příkopu vedle vozovky.

„Ve směru jízdy z Vyškova na Prostějov jel pětadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti s vozidlem Fiat Marea, když narazil v levém jízdním pruhu do sloupku uzávěry, který prorazil, následně dostal smyk a vyletěl vpravo mimo komunikaci,“ potvrdila Večerníku nešťastnou událost Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

„Provoz byl z důvodu probíhajících prací na silnici sveden do jednoho jízdního pruhu, řidič však nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, provozním podmínkám ani svým schopnostem. V okamžiku, kdy s Fiatem najel na zpomalovací práh, řízení nezvládl, dostal se do smyku a zadní částí vozidla narazil do přívěsného vozíku s šipkou, který zde označoval začátek uzavírky levého jízdního pruhu. Poté vyjel mimo komunikaci vpravo do travnatého příkopu, kde zůstal vůz stát,“ přidala více informací těsně před uzávěrkou další policejní mluvčí Lenka Vanková.

Řidič se při nehodě lehce zranil a byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. „Pětadvacetiletý muž neřídil pod vlivem alkoholu a také orientační test na návykové látky byl negativní. Pravděpodobná příčina nehody tedy byla vysoká rychlost,“ prozradila Zajícová s tím, že nehoda byla ze strany policistů vyřešena uložením blokové pokuty ve výši 5 000 korun.  „Policisté, kteří na místě prováděli šetření nehody, také zjistili, že Fiat, kterým muž po zpoplatněném úseku dálnice jel, neměl platnou dálniční známku,“ podotkla ještě Vanková. 

V důsledku dopravní nehody došlo ke škodě na přívěsném vozíku s šipkou i na osobním automobilu Fiat Marea v celkové předběžné výši 350 000 korun. Jejími okolnostmi se nyní policisté zabývají.