V loňském ročníku získala v prestižní celorepublikové soutěži Alej roku druhé místo alej platanů z Rejskovy ulice. V krajském hodnocení pak první místo a titul Alej Olomouckého kraje 2019. A letos? Další stromořadí z Prostějova opět bodovalo na nejvyšší úrovni!   

O desátý titul Alej roku České republiky, tentokrát roku 2020, soutěžilo neuvěřitelných 132 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, pro které hlasovalo bezmála sedm tisíc lidí. První místo jubilejního ročníku ankety vybojovala alej v Jihomoravském kraji – Svárovská alej na Boskovicku.

„Také Prostějov ale opět bodoval! Umístili jsme se na třetím místě s lipovou alejí na břehu říčky Hloučely. Jsem moc ráda, že stojíme takzvaně na bedně. Je jasné, že aleje tady u nás se líbí a mají co nabídnout. V krajském hodnocení jsme opět první,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová, která zároveň posílá poděkování autorovi fotografií Zbyňku Honestovi a všem, kteří se hlasování účastnili. „Určitě jeho krásné snímky pomohly k umístění aleje mezi prvními třemi nejlepšími,“ je přesvědčena Milada Sokolová.