Už v listopadu loňského roku byla zahájena demolice stařičké budovy na Husově náměstí. Více než dvacet let zde měl sídlo Český svaz ochránců přírody Regionální sdružení IRIS. Vedení magistrátu se však z důvodu havarijního stavu objektu rozhodlo nemovitost zbourat a ochráncům přírody postavit novou. Zastupitelstvo na konci loňského roku schválilo celkové náklady ve výši 9,5 milionu korun.

Jak se Večerník minulý týden přesvědčil na vlastní oči, celá budova již padla k zemi a stavební firma nyní provádí další zemní práce v rámci přípravy základů pro novou budovu. „Předmětem veřejné zakázky je demolice stávajícího objektu a následně zhotovení novostavby budovy Ekocentra IRIS na původním místě. Součástí novostavby je i zřízeni nového vjezdu z veřejné komunikace. Objekt je řešen jako dvoupodlažní, nepodsklepený. Nedojde k půdorysným změnám a dojde k navýšení stavby o jedno typické podlaží,“ popsal náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že nová stavba by měla být dokončena do 15. června tohoto roku. „Stavba je dále spolufinancována z rozpočtu Olomouckého kraje. Ten přispěl částkou pěti milionů korun,“ doplnil Jiří Rozehnal.

Pracovníci Regionálního centra IRIS zatím získali azyl v budově bývalé základní školy na Husově náměstí. „Po dobu výstavby našich nových prostor sídlíme zatím v budově bývalé školy, kde zároveň sídlí také Divadlo Point a ART ECON. Vchod k nám je z ulice Winklerovy,“ potvrdila předsedkyně sdružení ochránců přírody Hana Zatloukalová.