Od sobotních ranních hodin se řidiči a chodci už druhý den v řadě potýkají také v Olomouckém kraji se silnou ledovkou. Vážnější komplikace v podobě dopravních nehod eviduje policie i na Prostějovsku. Výstrahu meteorologové prodloužili až do nedělního dopoledne.
Mrznoucí mrholení komplikovalo cesty motoristům i pěším už v pátek. Situace je od dnešních brzkých ranních hodin stejná, ledovka je problém na celém území kraje.
"Snažíme se udržovat všechny dálnice a silnice I. třídy bezpečné sjízdné,“ uvedl Miroslav Mazal, mluvčí olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic. K nehodám dochází na silnicích nižších kategorií. Podle serveru zakruta.cz v sobotu před polednem řešili policisté střet osobního vozu s dodávkou u Mostkovic. Naštěstí se obešla bez zranění.
Až do zítřejší desáté hodiny ranní hrozí v prostějovském regionu nebezpečí úrazů při uklouznutí. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. "Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Musí také počítat s prodloužením doby jízdy," nabádají meteorologové.







