Ve čtvrtek 29. října prezident republiky Miloš Zeman jmenoval do funkce Ministra zdravotnictví Jana Blatného. Prostějovský rodák je sice odborník na slovo vzatý, nicméně důvěru veřejnosti si zatím nezískal. Někteří ho považují jen za Babišovu poslední možnost!

Paní Renata na něj má jasný názor. „Jak vidím, tak další, kdo bude kopat za ANO. Takže zase nic moc,“ okomentovala uvedení nového ministra do funkce.

Otmar Průša se na to dívá jinak. Spíš se bojí, že se našemu premiérovi Blatný znelíbí. „Blatný je skvělá veš v kožichu Andreje Babiše, inteligentní a čestný člověk, co strčil hlavu do vosího hnízda, aby pomohl národu. Je otázka, jak dlouho ho v ovčí ANO partě Babiš strpí, až zjistí, že podepsal petici za jeho odstoupení,“ zhodnotil muž.

Nový ministr zdravotnictví ve čtvrtek v podvečerních hodinách uklidňoval Česko. „Situace se dá v době pandemie řešit dvěma způsoby. Buď máte v čele epidemiologa, který má kolem sebe kliniky, nebo máte v čele klinika, který má kolem sebe schopné epidemiology. Obě varianty mohou fungovat. V mém případě se jedná o druhou variantu a mám kolem sebe šikovné epidemiology,“ shrnul ministr.

Romana Prymulu si dokonce na ministerstvu nechá! „Nesmírně si pana profesora Prymuly vážím jako odborníka a velmi ocením, když jako expert zůstane v některé z poradních skupin, a takto jsme se i domluvili,“ řekl Blatný.