Zadělal si hned na několik problémů. Mladý řidič zánovního BMW jel jako šílený po mokré vozovce a mezi Suchdolem a Ptenským Dvorkem těžce havaroval. Zranil sebe i spolujezdce, zároveň si na svém vozidle po kotrmelci přes střechu způsobil značnou škodu. A navíc mu policisté při zkoušce na drogy našli v těle stopy extáze...

V pondělí 26. října před osmou hodinou ranní řídil sedmadvacetiletý řidič osobní automobil BMW od obce Suchdol k Ptenskému Dvorku. „Zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a možnostem vozidla nezvládl řízení a vozidlo dostalo smyk. Při tom opakovaně vyjelo částečně do pravého příkopu, pak se přetočilo přes střechu a v poloze na kolech se zastavilo uprostřed komunikace,“ popsal hrůzostrašně vypadající havárii František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Bylo tedy veliké štěstí, že řidič i jeho sedmadvacetiletý spolujezdec zůstali naživu. Oba však utrpěli zranění. „Spolujezdec byl ošetřen na místě a další ošetření odmítl. řidič byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše škody způsobené na automobilu a komunikaci byla předběžně vyčíslena na dvě stě tisíc korun,“ zdokumentoval František Kořínek.

Při nehodě ovšem hrál velkou roli ještě jeden podstatný faktor. Šofér byl totiž zfetovaný! „Dalším problémem řidiče byl výsledek testu na ovlivnění návykovými látkami. Ten ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin/extáze. K jejich užití se přiznal, druh, množství a dobu užití však nesdělil. Pro své jednání je nyní podezřelý z několika dopravních přestupků, za což mu hrozí pokuta až do výše dvaceti tisíc korun a zákaz činnosti na dobu od šesti měsíců do jednoho roku,“ uvedl policejní mluvčí s tím, že po prohlídce poškození vozidla policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci.