Město Prostějov je připraveno poskytnout pomoc a součinnost obcím Jihomoravského kraje zasaženým v nočních hodinách silnou bouří a tornádem. Primátor Prostějova František Jura uvažuje dokonce o svolání mimořádného jednání zastupitelstva, které by rozhodlo v konkrétní podobě jak finanční, tak materiální pomoci.

 

„Je mi osobně nesmírně líto, jak obrovská katastrofa postihla jižní Moravu. Jako primátor mohu jednoznačně prohlásit, že na nejbližším jednání orgánů města budu navrhovat i finanční pomoc města Prostějova zasaženým obcím. Uvažuji také o svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva města Prostějova. Prostřednictvím HZS Olomouckého kraje jsme nabídli pomoc krizovému štábu Jihomoravského kraje. Po jeho jednání budeme informovat také občany města Prostějova, jakou materiální pomoc by sami mohli postiženým obcím poskytnout,“ uvedl primátor František Jura.

V případě, že chcete pomoci ihned, sledujte web a sociální sítě Jihomoravského kraje, který o celé situaci pečlivě informuje a zřídil krizovou linku: 800 129 921 a e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. pro koordinaci dobrovolníků. Veřejnou sbírku například vyhlásila Diecézní charita Brno, přispět můžete na číslo účtu: 4211325188/6800, variabilní symbol: 2002.