V průběhu příštího týdne začnou na severu Olomouckého kraje působit mobilní očkovací týmy. Ty posílí současnou kapacitu očkovacích míst, která fungují ve zdravotnických zařízeních. Výrazně se tak rozšíří možnost očkování proti covid-19 v méně dostupných a vyloučených lokalitách zejména v okrajových částech Olomouckého kraje.

„Výjezdy mobilních očkovacích týmů jsme plánovali od samého začátku. Chceme, aby díky nim byla vakcinace dostupná pro všechny, kteří se proti koronaviru chtějí nechat naočkovat, ale nemají z jakéhokoli důvodu šanci se dostat do vyčleněných očkovacích míst,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Olomoucký kraj do konce tohoto týdne obešle starosty měst a obcí v příslušných oblastech, aby zjistil, kde a jaký zájem o výjezd mobilních týmů je.

„Na základě informací od starostů pak budeme řešit, kdy a kam přesně mobilní týmy vyjedou,“ doplnil hejtman Josef Suchánek.

Zatím se počítá se dvěma týmy – jeden z Fakultní nemocnice Olomouc, druhý vyšle Jesenická poliklinika. Očkovat budou látkou Moderna a Janssen.