Neosvětlený chodec a řidič, který ho přehlédl. Takto by se daly shrnout příčiny srážky osobního vozidla s mužem, který v tmavém oblečení a bez jakýchkoliv světelných bezpečnostních prvků na oblečení přecházel silnici v prostějovské ulici U Spalovny. Chodec po srážce s autem skončil v nemocnici, naštěstí jen lehce poraněný.

„Ve středu jedenáctého listopadu po půl šesté ráno došlo v ulici U Spalovny ke střetu osobního automobilu Dacia se čtyřiatřicetiletým chodcem. Podle dosavadního šetření měl neosvětlený muž v okamžiku střetu vozovku přecházet a podle svého tvrzení si vozidla nevšiml. Také řidič automobilu měl chodce přehlédnout. Po střetu s levou přední částí vozidla chodec upadl na čelní sklo a při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. 

Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 20 000 korun. „Alkohol u obou účastníků policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami,“ doplnil Kořínek.