Touha po kvalitní pálence dohnala muže středního věku ke krádeži. Na alkohol zřejmě peníze neměl, takže se vydal pro cizí mok. Po odcizení litru višňovice z domu na Prostějovsku dostal chuť na další. Dva dny nato ho ale při stejném činu přistihl majitel a sám ho lapil!

„Až osmiroční trest hrozí šestačtyřicetiletému muži za zločin krádeže a přečin porušování domovní svobody. Ten nejprve ve čtvrtek pátého listopadu odpoledne vnikl na dvůr v malé obci na Prostějovsku, poté jeho kroky směřovaly do přístavku u domu, který byl odemčen. Z něj odcizil jeden litr vypálené višňovice. Láhev si odnesl domů, kde ji celou vypil,“ informoval Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

To ale nebylo všechno! „Dva dny poté se muž rozhodl celou akci zopakovat. Tentokrát vyrazil na lup už dopoledne. Stejným způsobem jako minule pronikl do přístavku a z něj ukradl další litr pálenky z jablek. Než se vydal domů, upil z lahve, aby se přesvědčil o kvalitě pálenky. Nezvaného hosta však při tom přistihl majitel domu a lapkovi odcizenou pálenku vzal. Vzápětí případ oznámil policistům,“ řekl mluvčí krajské policie s dovětkem, že pachateli hrozí vzhledem k nouzovému stavu přísnější trest.