Dnes je středa 15.4.2026, svátek slaví Anastázie
Měření rychlosti naostro? Zatím ještě NE
Featured

Měření rychlosti naostro? Zatím ještě NE

Během uplynulého týdne vyplavala na povrch informace, že radar na měření rychlosti v Brněnské ulici zaznamenal vozidlo jedoucí rychlostí 130 kilometrů v hodině. Večerník ale zjistil, že šlo pouze o zkoušku zařízení, které se testuje.

Z úst náměstkyně primátora Aleny Raškové zaznělo, že radary na třech prostějovských ulicích by měly ukončit brzy zkušební provoz a začít měřit naostro už od pátku 1. října. Podle vyjádření ředitele Městské policie Prostějov Libora Šebestíka tomu ale zatím tak nebude. „V tuto chvíli není jisté, kdy s oficiálním měřením rychlosti začneme. Zařízení jsou stále ve fázi zkoušení, kalibrace a dalších potřebných příprav. Od pátku měřit naostro určitě nezačneme, pokud to dobře půjde, tak až od pondělí 4. října, ale o tom budeme veřejnost teprve informovat,“ sdělil Večerníku Libor Šebestík, šéf prostějovských strážníků.

Večerník ještě zjistil, že s měřením rychlosti se začne na třech místech v Prostějově, a to v ulicích Brněnská, Olomoucká a Dolní.