Pokud někomu upadne na autě kolo, natož na nákladním, je na malér vždy zaděláno. Nemluvě o tom, když se něco podobného stane na dálnici za hustého provozu. A přesně to se stalo minulou středu! Odpadlá pneumatika z kamionu poškodila škodovku, jejíž řidič jel za kamionem.

Ve středu 18. listopadu odpoledne se stala dopravní nehoda na D46 ve směru od Prostějova na Olomouc. „Řidič nákladního vozidla Renault s návěsem jel v pravém jízdním pruhu, když se na autě uvolnily šrouby levého zadního kola, což mělo za následek upadnutí obou kol ze zadní nápravy. Kola se pak nekontrolovaně dala do pohybu jiným směrem a narazila do vozidla Škoda Fabia, které jelo vedle náklaďáku ve vedlejším jízdním pruhu,“ informovala Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Po nehodě se na místo dostavil soudní znalec z oboru dopravy, který po prohlídce kol a nápravy označil jako příčinu utržení kol nedostatečnou údržbu a kontrolu vozidla před jízdou. „Dechová zkouška nepotvrdila, že by některý z účastníků požil alkohol před jízdou a naštěstí nedošlo ani k újmě na zdraví některého z nich. Škoda byla předběžně stanovena na částku 25 tisíc korun. Z naší strany byla nehoda vyřešena uložením blokové pokuty ve výši dvou tisíc korun řidiči nákladního vozidla,“ dodala mluvčí krajské policie.