Kuriózní případ museli řešit policisté u Lipna v katastru obce Horní Planá na jihu Čech. Jelen nedbal zákonů o nepovoleném ozbrojování a myslivci prostě vytrhl kulovnici. Za celou událost mohl pes jednoho z myslivců. Zahlédl jelena a rozštěkal se. Paroháči tak nezbylo nic jiného než se dát na útěk. Vydal se však na špatnou stranu. Roztrhl myslivci rukáv u bundy a vzal si s sebou i jeho zbraň.

Myslivci tam pořádali hon na divokou zvěř, kterou právě jelen je. Jenže jeden z nich si nedal pozor na svou zbraň a vychytralý jelen ji nabral na paroží a utekl. „Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou naštěstí bez nábojů a zásobníku, se svezla jelenovi po paroží,“ pousmál se jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Paroháče zahlédli už jen jednou. Myslivci byli bezradní. „Myslivcův kolega pak jelena i se zbraní na paroží viděl ještě o kilometr dál. Společně pak prohledali les, zbraň však nenašli. Muži tak nezbylo než ztrátu kulovnice oznámit policistům,“ doplnil mluvčí. Tento případ je naprosto jedinečný. „Občas se stane, že myslivec položí zbraň na střechu auta a odjede bez ní. Tohle jsme tu ale ještě neměli,“ řekl Matzner.

Myslivec může hovořit o velkém štěstí. Útok jelena schytala jen jeho bunda. Situace mohla dopadnout daleko hůře.