Příšerné skutečnosti lze vyčíst ze statistiky dopravních nehod v Olomouckém kraji za rok 2021, kterou minulý týden zveřejnili krajští policisté. Přestože byl zaznamenán jen mírný nárůst celkového počtu dopravních nehod, loňský rok byl mnohem tragičtější než ten předešlý.

„V roce 2021 šetřili policisté v Olomouckém kraji 5 269 dopravních nehod, při nichž zahynulo 42 osob. Je to o 19 obětí více než v roce 2020,“ konstatoval obrovský nárůst počtu mrtvých Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Ze statistik je rovněž patrné, že mezi hlavní příčiny nehod, i těch tragických, patřil nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost. A případům smrtelných nehod se bohužel nevyhnulo ani Prostějovsko.

Statistika dopravní nehodovosti v Olomouckém kraji za uplynulý rok není rozhodně příjemné čtení. Na silnicích kraje zahynulo v roce 2021 celkem 42 osob, což je o 19 případů více než rok předtím. V prostějovském regionu zemřelo při nehodách šest lidí.
„V uplynulém roce 2021 jsme zaznamenali mírný nárůst počtu dopravních nehod v Olomouckém kraji. Policisté jich šetřili 5 269. Bohužel při nich 42 osob zemřelo, což je o 19 více než v roce 2020. Přibyly i těžce zraněné osoby, kterých vloni bylo 105. Nejkritičtějším dnem v týdnu byl pátek, kdy se přihodilo 888 dopravních nehod. Naopak nejpříznivější byla neděle s 545 nehodami. Mezi hlavní příčiny nehod patřil nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost. Nejtragičtější dopravní nehoda se stala v neděli 14. listopadu 2021 u olomoucké místní části Nemilany. Nehoda čtyř osobních vozidel si vyžádala tři lidské životy. Nehoda se stále vyšetřuje,“ uvedl Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.
V prostějovském regionu došlo v roce 2021 k 713 dopravním nehodám, při nichž zahynulo šest lidí. Tímto tématem se budeme podrobněji zabývat v příštím vydání Večerníku.