Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sobotu 5. září bylo v kempu u Žraloka v Plumlově vskutku nabito. Kromě soutěže ve vaření kotlíkových gulášů se zde ještě uskutečnil nultý ročník malého hudebního festivalu s názvem Sešlost. Akci uspořádali prostějovští amatérští muzikanti a jejím účelem bylo se především dobře pobavit, zahrát sobě i ostatním pro radost a stmelit mezi sebou přátelské vztahy.Bez příliš velké nadsázky lze říct, že co Prostějovan, to muzikant. V našem městě působí velké množství hudebních skupin nejrůznějších žánrů a muzikantská „komunita“ je skutečně početná. Mnoho z nich našlo své útočiště a místo setkávání v country hospůdce „U Pulca“ či v umělecké kavárně Avatarka. A právě zde také vznikl nápad uspořádat akci, která spojí všechny dohromady.

„Myšlenka uspořádat festival amatérských skupin vznikla při jednom z odpolední, které jsem trávil se Zdeňkem Michalcem a přáteli muzikanty ve své domovské kavárně Avatarka. Přes naplněný prázdninový program Žraloku se nám podařilo domluvit spojení dvou akcí. Vím, že to bylo hodně náročné pro správce kempu pana Piňose i pro místostarostu Ing. Hendricha, ale dobré dílo se podařilo a já bych jim oběma velmi rád poděkoval i za financování muzikantských potřeb- příjmu bílkovin a dodržení správného pitného režimu,“ popsal jeden z hlavních organizátorů akce Jiří Kučera.

V průběhu večera se tak „na pódiu“ představily seskupení Avatarka Band, Dojem, Náhodná sešlost, 19 rumů, Jarmil s Terkou a Mirek Kalousek s „Doktorem“ Pavlem Navrátilem. Každý zahrál to, co je „jeho srdci nejbližší“. Bylo možno slyšet také vlastní tvorbu v podání kapely Dojem a Náhodná sešlost. Ostatní vystoupení pojali tak, aby si všichni mohli zazpívat písničky, které znají, napříč všemožnými žánry. A o posluchače rozhodně neměli nouzi. Posezení pod střechou i okolní lavičky byly zcela obsazené. Následný „jam session“ potom pokračoval až do chvíle, dokud všechny nevyhnal noční chlad.

„Celé setkání se neslo ve velice pozitivním přátelském duchu, takže se všichni těšíme na další, tentokrát 1. ročník, který si uspořádáme samostatně a již odpoledne,“zhodnotil Jiří Kučera.

„Děkuji všem zúčastněným muzikantům za entuziasmus, spolupráci a předvedený výkon. Dovolím si tvrdit, že to byla skvělá akce a zážitek pro všechny posluchače i hudebníky,“ na závěr ještě poděkoval hlavní organizátor.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-