Dobrý večer, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V polovině srpna vstoupil do kin nejnovější film autorské dvojice otce a syna Svěrákových Po strništi bos. Uplynulý pátek 8. září byla v jejich muzeu na zámku v Čechách pod Kosířem otevřena nová expozice věnovaná právě tomuto snímku o dětství a hrdinství v každém z nás. Večerník byl u toho!

Nová expozice obsahuje videoprojekci s ukázkami z filmu, fotografie z natáčení, kus hřbitovní zdi i se smutečními věnci či přídavnou nádrž britské stíhačky z druhé světové války. Návštěvníky jistě zaujme také snímek tříletého Zdeňka Svěráka vyfoceného ve společnosti tety Máni a maminky Růženky. Malý Zdeněk má na sobě krátké bílé kalhoty s velkým, rudě orámovaným srdcem, které mu maminka sama ušila a ozdobila. Je přitom pozoruhodné, že tyto kalhoty přetrvaly osm dekád, a tak je jednaosmdesátiletý Zdeněk mohl věnovat právě muzeu v Čechách pod Kosířem. K vidění jsou hned vedle popsané fotografie.
„Z celé tvorby Zdeňka a Jana Svěrákových je jasně patrné jejich obrovské zaujetí pro zdánlivě všední předměty a nenápadné detaily. Tato jejich fascinace vynikne při návštěvě nové expozice i celého muzea snad ještě více, než při sledování jejich filmů,“ vyjádřil se jeden z prvních návštěvníků nové expozice, který trpělivě čekal na příjezd samotného Jana Svěráka. Ten se v muzeu v Čechách pod Kosířem objevil již poněkolikáté.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne