Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V polovině srpna vstoupil do kin nejnovější film autorské dvojice otce a syna Svěrákových Po strništi bos. Uplynulý pátek 8. září byla v jejich muzeu na zámku v Čechách pod Kosířem otevřena nová expozice věnovaná právě tomuto snímku o dětství a hrdinství v každém z nás. Večerník byl u toho!

Nová expozice obsahuje videoprojekci s ukázkami z filmu, fotografie z natáčení, kus hřbitovní zdi i se smutečními věnci či přídavnou nádrž britské stíhačky z druhé světové války. Návštěvníky jistě zaujme také snímek tříletého Zdeňka Svěráka vyfoceného ve společnosti tety Máni a maminky Růženky. Malý Zdeněk má na sobě krátké bílé kalhoty s velkým, rudě orámovaným srdcem, které mu maminka sama ušila a ozdobila. Je přitom pozoruhodné, že tyto kalhoty přetrvaly osm dekád, a tak je jednaosmdesátiletý Zdeněk mohl věnovat právě muzeu v Čechách pod Kosířem. K vidění jsou hned vedle popsané fotografie.
„Z celé tvorby Zdeňka a Jana Svěrákových je jasně patrné jejich obrovské zaujetí pro zdánlivě všední předměty a nenápadné detaily. Tato jejich fascinace vynikne při návštěvě nové expozice i celého muzea snad ještě více, než při sledování jejich filmů,“ vyjádřil se jeden z prvních návštěvníků nové expozice, který trpělivě čekal na příjezd samotného Jana Svěráka. Ten se v muzeu v Čechách pod Kosířem objevil již poněkolikáté.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě