Dobré ráno, dnes je sobota 19.1.2019
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2018 napíše letos již jedenašedesátý díl. Vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie z celé České republiky se budou konat ve dnech 12. až 16. června, tentokrát však i na jiných místech než je obvyklé. Těšit se můžete nejen na recitace a divadelní představení, ale třeba i na koncerty.

Statutární město Prostějov, odbor školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha pořádají akci zaměřenou na oblasti neprofesionálního divadla poezie a přednesu. Wolkrův Prostějov je přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice.
„Krása Wolkrova Prostějova spočívá i v neopakovatelné atmosféře, proto se k nám účastníci rádi vracejí. Mezi soutěžícími se letos opět objeví známá jména, tak uvidíme, jestli někdo z loňských oceněných svou cenu obhájí. Navíc platí pravidlo, že kdo získá cenu laureát v recitaci, automaticky postupuje do celostátního kola v dalším roce. Za Olomoucký kraj takhle postupuje recitátor Tobiáš Nevřiva,“ prozradila Pavla Vašková, vedoucí oddělení DUHA.
A na co konkrétně se můžete těšit? Kromě nejlepších recitátorů z celé republiky obsáhne program pestrou paletu dalších kulturních zážitků. „Wolkrův Prostějov totiž není jen o básničkách, jak si mnozí Prostějované myslí. Tentokrát můžeme nabídnout několik inspirativních představení, ať už se jedná o LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem, bláznivou ‚road movie‘ divadla J. K. Tyla z Plzně nebo skutečnou třešničku na dortu, a sice představení Mistero Buffo s Radimem Schwabem, které se celé odehraje v prostorách pavlačí domů v Hradební ulici nad klubem The 27 music bar. Diváci se také můžou těšit na každodenní koncert.“
Za novinku se dá považovat představení k samotnému zahájení festivalu. „Loni se nám povedlo na náměstí uvést novocirkusovou akrobatickou skupinu Losers Cirque Company s vokálním doprovodem nejlepšího beatboxera v České republice EN.DRUa. Představení nás i všechny přihlížející okouzlilo natolik, že jsme se rozhodli pozvat tuto skupinu znovu, a to přímo s aktuální novinkou KOLAPS. Určitě doporučuji všem, aby si ji nenechali ujít,“ vzkazuje Vašková.
Vzhledem k rekonstrukci Národního domu museli organizátoři 61. ročníku Wolkrova Prostějova hledat náhradní řešení. „Navázali jsme spolupráci se ZUŠ Vladimíra Ambrose, kavárnou v zámku i s klubem The 27 music bar. Pro koncerty využijeme prostor nádvoří zámku,“ upozornila vedoucí oddělení DUHA.

KDY: ÚTERÝ 12. až SOBOTA 16. ČERVNA

KDE: DUHA - KULTURNÍ KLUB U HRADEB, ŠKOLNÍ Č, PROSTĚJOV

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments