Dobrý podvečer, dnes je sobota 18.8.2018
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2018 napíše letos již jedenašedesátý díl. Vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie z celé České republiky se budou konat ve dnech 12. až 16. června, tentokrát však i na jiných místech než je obvyklé. Těšit se můžete nejen na recitace a divadelní představení, ale třeba i na koncerty.

Statutární město Prostějov, odbor školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha pořádají akci zaměřenou na oblasti neprofesionálního divadla poezie a přednesu. Wolkrův Prostějov je přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice.
„Krása Wolkrova Prostějova spočívá i v neopakovatelné atmosféře, proto se k nám účastníci rádi vracejí. Mezi soutěžícími se letos opět objeví známá jména, tak uvidíme, jestli někdo z loňských oceněných svou cenu obhájí. Navíc platí pravidlo, že kdo získá cenu laureát v recitaci, automaticky postupuje do celostátního kola v dalším roce. Za Olomoucký kraj takhle postupuje recitátor Tobiáš Nevřiva,“ prozradila Pavla Vašková, vedoucí oddělení DUHA.
A na co konkrétně se můžete těšit? Kromě nejlepších recitátorů z celé republiky obsáhne program pestrou paletu dalších kulturních zážitků. „Wolkrův Prostějov totiž není jen o básničkách, jak si mnozí Prostějované myslí. Tentokrát můžeme nabídnout několik inspirativních představení, ať už se jedná o LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem, bláznivou ‚road movie‘ divadla J. K. Tyla z Plzně nebo skutečnou třešničku na dortu, a sice představení Mistero Buffo s Radimem Schwabem, které se celé odehraje v prostorách pavlačí domů v Hradební ulici nad klubem The 27 music bar. Diváci se také můžou těšit na každodenní koncert.“
Za novinku se dá považovat představení k samotnému zahájení festivalu. „Loni se nám povedlo na náměstí uvést novocirkusovou akrobatickou skupinu Losers Cirque Company s vokálním doprovodem nejlepšího beatboxera v České republice EN.DRUa. Představení nás i všechny přihlížející okouzlilo natolik, že jsme se rozhodli pozvat tuto skupinu znovu, a to přímo s aktuální novinkou KOLAPS. Určitě doporučuji všem, aby si ji nenechali ujít,“ vzkazuje Vašková.
Vzhledem k rekonstrukci Národního domu museli organizátoři 61. ročníku Wolkrova Prostějova hledat náhradní řešení. „Navázali jsme spolupráci se ZUŠ Vladimíra Ambrose, kavárnou v zámku i s klubem The 27 music bar. Pro koncerty využijeme prostor nádvoří zámku,“ upozornila vedoucí oddělení DUHA.

KDY: ÚTERÝ 12. až SOBOTA 16. ČERVNA

KDE: DUHA - KULTURNÍ KLUB U HRADEB, ŠKOLNÍ Č, PROSTĚJOV

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments