Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2018 napíše letos již jedenašedesátý díl. Vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie z celé České republiky se budou konat ve dnech 12. až 16. června, tentokrát však i na jiných místech než je obvyklé. Těšit se můžete nejen na recitace a divadelní představení, ale třeba i na koncerty.

Statutární město Prostějov, odbor školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha pořádají akci zaměřenou na oblasti neprofesionálního divadla poezie a přednesu. Wolkrův Prostějov je přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice.
„Krása Wolkrova Prostějova spočívá i v neopakovatelné atmosféře, proto se k nám účastníci rádi vracejí. Mezi soutěžícími se letos opět objeví známá jména, tak uvidíme, jestli někdo z loňských oceněných svou cenu obhájí. Navíc platí pravidlo, že kdo získá cenu laureát v recitaci, automaticky postupuje do celostátního kola v dalším roce. Za Olomoucký kraj takhle postupuje recitátor Tobiáš Nevřiva,“ prozradila Pavla Vašková, vedoucí oddělení DUHA.
A na co konkrétně se můžete těšit? Kromě nejlepších recitátorů z celé republiky obsáhne program pestrou paletu dalších kulturních zážitků. „Wolkrův Prostějov totiž není jen o básničkách, jak si mnozí Prostějované myslí. Tentokrát můžeme nabídnout několik inspirativních představení, ať už se jedná o LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem, bláznivou ‚road movie‘ divadla J. K. Tyla z Plzně nebo skutečnou třešničku na dortu, a sice představení Mistero Buffo s Radimem Schwabem, které se celé odehraje v prostorách pavlačí domů v Hradební ulici nad klubem The 27 music bar. Diváci se také můžou těšit na každodenní koncert.“
Za novinku se dá považovat představení k samotnému zahájení festivalu. „Loni se nám povedlo na náměstí uvést novocirkusovou akrobatickou skupinu Losers Cirque Company s vokálním doprovodem nejlepšího beatboxera v České republice EN.DRUa. Představení nás i všechny přihlížející okouzlilo natolik, že jsme se rozhodli pozvat tuto skupinu znovu, a to přímo s aktuální novinkou KOLAPS. Určitě doporučuji všem, aby si ji nenechali ujít,“ vzkazuje Vašková.
Vzhledem k rekonstrukci Národního domu museli organizátoři 61. ročníku Wolkrova Prostějova hledat náhradní řešení. „Navázali jsme spolupráci se ZUŠ Vladimíra Ambrose, kavárnou v zámku i s klubem The 27 music bar. Pro koncerty využijeme prostor nádvoří zámku,“ upozornila vedoucí oddělení DUHA.

KDY: ÚTERÝ 12. až SOBOTA 16. ČERVNA

KDE: DUHA - KULTURNÍ KLUB U HRADEB, ŠKOLNÍ Č, PROSTĚJOV

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments