Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2018 napíše letos již jedenašedesátý díl. Vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie z celé České republiky se budou konat ve dnech 12. až 16. června, tentokrát však i na jiných místech než je obvyklé. Těšit se můžete nejen na recitace a divadelní představení, ale třeba i na koncerty.

Statutární město Prostějov, odbor školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha pořádají akci zaměřenou na oblasti neprofesionálního divadla poezie a přednesu. Wolkrův Prostějov je přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice.
„Krása Wolkrova Prostějova spočívá i v neopakovatelné atmosféře, proto se k nám účastníci rádi vracejí. Mezi soutěžícími se letos opět objeví známá jména, tak uvidíme, jestli někdo z loňských oceněných svou cenu obhájí. Navíc platí pravidlo, že kdo získá cenu laureát v recitaci, automaticky postupuje do celostátního kola v dalším roce. Za Olomoucký kraj takhle postupuje recitátor Tobiáš Nevřiva,“ prozradila Pavla Vašková, vedoucí oddělení DUHA.
A na co konkrétně se můžete těšit? Kromě nejlepších recitátorů z celé republiky obsáhne program pestrou paletu dalších kulturních zážitků. „Wolkrův Prostějov totiž není jen o básničkách, jak si mnozí Prostějované myslí. Tentokrát můžeme nabídnout několik inspirativních představení, ať už se jedná o LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem, bláznivou ‚road movie‘ divadla J. K. Tyla z Plzně nebo skutečnou třešničku na dortu, a sice představení Mistero Buffo s Radimem Schwabem, které se celé odehraje v prostorách pavlačí domů v Hradební ulici nad klubem The 27 music bar. Diváci se také můžou těšit na každodenní koncert.“
Za novinku se dá považovat představení k samotnému zahájení festivalu. „Loni se nám povedlo na náměstí uvést novocirkusovou akrobatickou skupinu Losers Cirque Company s vokálním doprovodem nejlepšího beatboxera v České republice EN.DRUa. Představení nás i všechny přihlížející okouzlilo natolik, že jsme se rozhodli pozvat tuto skupinu znovu, a to přímo s aktuální novinkou KOLAPS. Určitě doporučuji všem, aby si ji nenechali ujít,“ vzkazuje Vašková.
Vzhledem k rekonstrukci Národního domu museli organizátoři 61. ročníku Wolkrova Prostějova hledat náhradní řešení. „Navázali jsme spolupráci se ZUŠ Vladimíra Ambrose, kavárnou v zámku i s klubem The 27 music bar. Pro koncerty využijeme prostor nádvoří zámku,“ upozornila vedoucí oddělení DUHA.

KDY: ÚTERÝ 12. až SOBOTA 16. ČERVNA

KDE: DUHA - KULTURNÍ KLUB U HRADEB, ŠKOLNÍ Č, PROSTĚJOV

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments