Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2018 napíše letos již jedenašedesátý díl. Vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie z celé České republiky se budou konat ve dnech 12. až 16. června, tentokrát však i na jiných místech než je obvyklé. Těšit se můžete nejen na recitace a divadelní představení, ale třeba i na koncerty.

Statutární město Prostějov, odbor školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha pořádají akci zaměřenou na oblasti neprofesionálního divadla poezie a přednesu. Wolkrův Prostějov je přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice.
„Krása Wolkrova Prostějova spočívá i v neopakovatelné atmosféře, proto se k nám účastníci rádi vracejí. Mezi soutěžícími se letos opět objeví známá jména, tak uvidíme, jestli někdo z loňských oceněných svou cenu obhájí. Navíc platí pravidlo, že kdo získá cenu laureát v recitaci, automaticky postupuje do celostátního kola v dalším roce. Za Olomoucký kraj takhle postupuje recitátor Tobiáš Nevřiva,“ prozradila Pavla Vašková, vedoucí oddělení DUHA.
A na co konkrétně se můžete těšit? Kromě nejlepších recitátorů z celé republiky obsáhne program pestrou paletu dalších kulturních zážitků. „Wolkrův Prostějov totiž není jen o básničkách, jak si mnozí Prostějované myslí. Tentokrát můžeme nabídnout několik inspirativních představení, ať už se jedná o LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem, bláznivou ‚road movie‘ divadla J. K. Tyla z Plzně nebo skutečnou třešničku na dortu, a sice představení Mistero Buffo s Radimem Schwabem, které se celé odehraje v prostorách pavlačí domů v Hradební ulici nad klubem The 27 music bar. Diváci se také můžou těšit na každodenní koncert.“
Za novinku se dá považovat představení k samotnému zahájení festivalu. „Loni se nám povedlo na náměstí uvést novocirkusovou akrobatickou skupinu Losers Cirque Company s vokálním doprovodem nejlepšího beatboxera v České republice EN.DRUa. Představení nás i všechny přihlížející okouzlilo natolik, že jsme se rozhodli pozvat tuto skupinu znovu, a to přímo s aktuální novinkou KOLAPS. Určitě doporučuji všem, aby si ji nenechali ujít,“ vzkazuje Vašková.
Vzhledem k rekonstrukci Národního domu museli organizátoři 61. ročníku Wolkrova Prostějova hledat náhradní řešení. „Navázali jsme spolupráci se ZUŠ Vladimíra Ambrose, kavárnou v zámku i s klubem The 27 music bar. Pro koncerty využijeme prostor nádvoří zámku,“ upozornila vedoucí oddělení DUHA.

KDY: ÚTERÝ 12. až SOBOTA 16. ČERVNA

KDE: DUHA - KULTURNÍ KLUB U HRADEB, ŠKOLNÍ Č, PROSTĚJOV

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne