Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulé úterý se konal koncert uskupení 4TET, který byl původně naplánován již na středu 12. prosince. Kvůli nemoci člena skupiny Jiřího Korna musel být ovšem odložen, publiku to ale očividně nevadilo. Na hudebníky si počkali a možná i o to víc se bavili. Zažili jedinečnou a velice různorodou show plnou výjimečných vokálních výkonů, tanečků, průpovídek i promítání. A návštěvníci se smáli, až chrochtali… A Večerník byl u toho!

Po dvou letech se do Městského divadla v Prostějově vrátilo se svým unikátním programem známé uskupení 4TET. Koncem roku 2016 představilo svou čtvrtou koncertní verzi a od poloviny října 2018 již vystupuje s novou pátou verzí, kterou mohli zažít i Prostějované. Ani tentokrát publikum nezklamali.
Z úst čtyř skvělých zpěváků v čele s charismatickým Jiřím Kornem opět zazněly známé melodie v úpravě pro čtyři mužské hlasy. A nejen to. Tito showmani se na úvod nečekaně představili s pracovním náčiním v rukou včetně hrábí, motyky nebo kosy. Poté publikum bavili projekcí komických výstupů z minulých let, neobvyklými tanečními kreacemi, jimiž doprovázeli svá vokální vystoupení, nebo průpovídkami Jiřího Korna. „Veškeré rekvizity na pódiu si musíme od nynějška chystat sami. Dosud jsme na to měli hostesku, ale včera ji někdo z našeho týmu obtěžoval a dneska už nepřišla,“ zavtipkoval.
Vyprodaným sálem se nesl nejen smích, doprovázely jej i jásání, hvízdání, a dokonce i chrochtání těch, co se smíchem až zajíkali. „Skupina 4TET je naprosto fantastická. Nejenže všichni její hudebníci jsou báječní zpěváci, ale také neuvěřitelní baviči, kteří se nebojí si ze sebe udělat legraci. Musím říct, že u žádného vystoupení jsem se takto nezasmála, nejvíce mě přitom pobavily tanečky Jiřího Škorpíka, který se úžasně vlnil do rytmu písní,“ zhodnotila koncert jedna z návštěvnic.
Jak vidno, šlo o jedinečný koncert, na němž se bavili všichni napříč generacemi. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou, přičemž nová pátá koncertní verze byla scénicky a obsahově zcela jiná než verze předchozí. Ale pořád neotřelá, osobitá a profesionální. Pokud jste se nedostali na úterní představení, určitě si vstupenky kupte na nějaké příští. Skupina 4TET se v Prostějově jednoho dne pravděpodobně zase objeví a vy byste litovali, kdybyste jejich vystoupení ani potom neviděli!
Další akcí, na niž se můžete v divadle těšit, je představení Víš přece, že neslyším, když teče voda. Bude se konat již toto pondělí 28. ledna od 19:00 hodin a uvidíte v něm Petra Nárožného, Václava Vydru nebo třeba Naďu Konvalinkovou.

Koncert seskupení 4TET v Městském divadle v Prostějově byl beznadějně vyprodán.
04 4tet 2

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments