Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulé úterý se konal koncert uskupení 4TET, který byl původně naplánován již na středu 12. prosince. Kvůli nemoci člena skupiny Jiřího Korna musel být ovšem odložen, publiku to ale očividně nevadilo. Na hudebníky si počkali a možná i o to víc se bavili. Zažili jedinečnou a velice různorodou show plnou výjimečných vokálních výkonů, tanečků, průpovídek i promítání. A návštěvníci se smáli, až chrochtali… A Večerník byl u toho!

Po dvou letech se do Městského divadla v Prostějově vrátilo se svým unikátním programem známé uskupení 4TET. Koncem roku 2016 představilo svou čtvrtou koncertní verzi a od poloviny října 2018 již vystupuje s novou pátou verzí, kterou mohli zažít i Prostějované. Ani tentokrát publikum nezklamali.
Z úst čtyř skvělých zpěváků v čele s charismatickým Jiřím Kornem opět zazněly známé melodie v úpravě pro čtyři mužské hlasy. A nejen to. Tito showmani se na úvod nečekaně představili s pracovním náčiním v rukou včetně hrábí, motyky nebo kosy. Poté publikum bavili projekcí komických výstupů z minulých let, neobvyklými tanečními kreacemi, jimiž doprovázeli svá vokální vystoupení, nebo průpovídkami Jiřího Korna. „Veškeré rekvizity na pódiu si musíme od nynějška chystat sami. Dosud jsme na to měli hostesku, ale včera ji někdo z našeho týmu obtěžoval a dneska už nepřišla,“ zavtipkoval.
Vyprodaným sálem se nesl nejen smích, doprovázely jej i jásání, hvízdání, a dokonce i chrochtání těch, co se smíchem až zajíkali. „Skupina 4TET je naprosto fantastická. Nejenže všichni její hudebníci jsou báječní zpěváci, ale také neuvěřitelní baviči, kteří se nebojí si ze sebe udělat legraci. Musím říct, že u žádného vystoupení jsem se takto nezasmála, nejvíce mě přitom pobavily tanečky Jiřího Škorpíka, který se úžasně vlnil do rytmu písní,“ zhodnotila koncert jedna z návštěvnic.
Jak vidno, šlo o jedinečný koncert, na němž se bavili všichni napříč generacemi. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou, přičemž nová pátá koncertní verze byla scénicky a obsahově zcela jiná než verze předchozí. Ale pořád neotřelá, osobitá a profesionální. Pokud jste se nedostali na úterní představení, určitě si vstupenky kupte na nějaké příští. Skupina 4TET se v Prostějově jednoho dne pravděpodobně zase objeví a vy byste litovali, kdybyste jejich vystoupení ani potom neviděli!
Další akcí, na niž se můžete v divadle těšit, je představení Víš přece, že neslyším, když teče voda. Bude se konat již toto pondělí 28. ledna od 19:00 hodin a uvidíte v něm Petra Nárožného, Václava Vydru nebo třeba Naďu Konvalinkovou.

Koncert seskupení 4TET v Městském divadle v Prostějově byl beznadějně vyprodán.
04 4tet 2

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments