Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulé úterý se konal koncert uskupení 4TET, který byl původně naplánován již na středu 12. prosince. Kvůli nemoci člena skupiny Jiřího Korna musel být ovšem odložen, publiku to ale očividně nevadilo. Na hudebníky si počkali a možná i o to víc se bavili. Zažili jedinečnou a velice různorodou show plnou výjimečných vokálních výkonů, tanečků, průpovídek i promítání. A návštěvníci se smáli, až chrochtali… A Večerník byl u toho!

Po dvou letech se do Městského divadla v Prostějově vrátilo se svým unikátním programem známé uskupení 4TET. Koncem roku 2016 představilo svou čtvrtou koncertní verzi a od poloviny října 2018 již vystupuje s novou pátou verzí, kterou mohli zažít i Prostějované. Ani tentokrát publikum nezklamali.
Z úst čtyř skvělých zpěváků v čele s charismatickým Jiřím Kornem opět zazněly známé melodie v úpravě pro čtyři mužské hlasy. A nejen to. Tito showmani se na úvod nečekaně představili s pracovním náčiním v rukou včetně hrábí, motyky nebo kosy. Poté publikum bavili projekcí komických výstupů z minulých let, neobvyklými tanečními kreacemi, jimiž doprovázeli svá vokální vystoupení, nebo průpovídkami Jiřího Korna. „Veškeré rekvizity na pódiu si musíme od nynějška chystat sami. Dosud jsme na to měli hostesku, ale včera ji někdo z našeho týmu obtěžoval a dneska už nepřišla,“ zavtipkoval.
Vyprodaným sálem se nesl nejen smích, doprovázely jej i jásání, hvízdání, a dokonce i chrochtání těch, co se smíchem až zajíkali. „Skupina 4TET je naprosto fantastická. Nejenže všichni její hudebníci jsou báječní zpěváci, ale také neuvěřitelní baviči, kteří se nebojí si ze sebe udělat legraci. Musím říct, že u žádného vystoupení jsem se takto nezasmála, nejvíce mě přitom pobavily tanečky Jiřího Škorpíka, který se úžasně vlnil do rytmu písní,“ zhodnotila koncert jedna z návštěvnic.
Jak vidno, šlo o jedinečný koncert, na němž se bavili všichni napříč generacemi. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou, přičemž nová pátá koncertní verze byla scénicky a obsahově zcela jiná než verze předchozí. Ale pořád neotřelá, osobitá a profesionální. Pokud jste se nedostali na úterní představení, určitě si vstupenky kupte na nějaké příští. Skupina 4TET se v Prostějově jednoho dne pravděpodobně zase objeví a vy byste litovali, kdybyste jejich vystoupení ani potom neviděli!
Další akcí, na niž se můžete v divadle těšit, je představení Víš přece, že neslyším, když teče voda. Bude se konat již toto pondělí 28. ledna od 19:00 hodin a uvidíte v něm Petra Nárožného, Václava Vydru nebo třeba Naďu Konvalinkovou.

Koncert seskupení 4TET v Městském divadle v Prostějově byl beznadějně vyprodán.
04 4tet 2

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments