Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulé úterý se konal koncert uskupení 4TET, který byl původně naplánován již na středu 12. prosince. Kvůli nemoci člena skupiny Jiřího Korna musel být ovšem odložen, publiku to ale očividně nevadilo. Na hudebníky si počkali a možná i o to víc se bavili. Zažili jedinečnou a velice různorodou show plnou výjimečných vokálních výkonů, tanečků, průpovídek i promítání. A návštěvníci se smáli, až chrochtali… A Večerník byl u toho!

Po dvou letech se do Městského divadla v Prostějově vrátilo se svým unikátním programem známé uskupení 4TET. Koncem roku 2016 představilo svou čtvrtou koncertní verzi a od poloviny října 2018 již vystupuje s novou pátou verzí, kterou mohli zažít i Prostějované. Ani tentokrát publikum nezklamali.
Z úst čtyř skvělých zpěváků v čele s charismatickým Jiřím Kornem opět zazněly známé melodie v úpravě pro čtyři mužské hlasy. A nejen to. Tito showmani se na úvod nečekaně představili s pracovním náčiním v rukou včetně hrábí, motyky nebo kosy. Poté publikum bavili projekcí komických výstupů z minulých let, neobvyklými tanečními kreacemi, jimiž doprovázeli svá vokální vystoupení, nebo průpovídkami Jiřího Korna. „Veškeré rekvizity na pódiu si musíme od nynějška chystat sami. Dosud jsme na to měli hostesku, ale včera ji někdo z našeho týmu obtěžoval a dneska už nepřišla,“ zavtipkoval.
Vyprodaným sálem se nesl nejen smích, doprovázely jej i jásání, hvízdání, a dokonce i chrochtání těch, co se smíchem až zajíkali. „Skupina 4TET je naprosto fantastická. Nejenže všichni její hudebníci jsou báječní zpěváci, ale také neuvěřitelní baviči, kteří se nebojí si ze sebe udělat legraci. Musím říct, že u žádného vystoupení jsem se takto nezasmála, nejvíce mě přitom pobavily tanečky Jiřího Škorpíka, který se úžasně vlnil do rytmu písní,“ zhodnotila koncert jedna z návštěvnic.
Jak vidno, šlo o jedinečný koncert, na němž se bavili všichni napříč generacemi. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou, přičemž nová pátá koncertní verze byla scénicky a obsahově zcela jiná než verze předchozí. Ale pořád neotřelá, osobitá a profesionální. Pokud jste se nedostali na úterní představení, určitě si vstupenky kupte na nějaké příští. Skupina 4TET se v Prostějově jednoho dne pravděpodobně zase objeví a vy byste litovali, kdybyste jejich vystoupení ani potom neviděli!
Další akcí, na niž se můžete v divadle těšit, je představení Víš přece, že neslyším, když teče voda. Bude se konat již toto pondělí 28. ledna od 19:00 hodin a uvidíte v něm Petra Nárožného, Václava Vydru nebo třeba Naďu Konvalinkovou.

Koncert seskupení 4TET v Městském divadle v Prostějově byl beznadějně vyprodán.
04 4tet 2

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments