Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulá sezóna prostějovským volejbalistkám příliš nevyšla herně ani výsledkově, proto byl stěžejní plán oddílového vedení pro právě začínající ročník 2017/20*18 jednoznačný. „Snažili jsme se postavit natolik silný tým, aby byl schopen přesvědčivě ovládnout národní soutěže. A věřím, že se nám to povedlo,“ říká předseda správní rady VK Petr Chytil. Veškeré jeho důležité myšlenky na úsvitu nových mistrovských bojů obsahuje následující rozhovor.

* Můžete podrobněji rozvést cíle, s nimiž prostějovský volejbalový klub jde do nadcházející sezóny, která odstartovala o uplynulém víkendu?
„Dobře víme, že minulý ročník neproběhl zdaleka podle našich představ... Neobhájili jsme triumf v Českém poháru, jen s vypětím všech sil se nám podařilo vyhrát extraligu a ani působení v evropských pohárech nešlo označit za vydařené. Proto jsme se snažili během léta poskládat v rámci možností natolik kvalitní mančaft, aby se problémy z uplynulých měsíců pokud možno neopakovaly. Z toho důvodu dostal dál důvěru osvědčený a zkušený trenér Miroslav Čada, v jehož kompetenci bylo jak sestavení celého realizačního týmu, tak hráčského kádru. A poskládaný kolektiv se mi jeví dostatečně silný na zvládnutí našich ambicí.“
* Jaké tedy jsou?
„V první řadě chceme dosáhnout na dvě tuzemská vítězná jubilea kulatého významu. To znamená získat desátý mistrovský titul v řadě za sebou, což by byl v novodobých dějinách českého ženského volejbalu naprostý unikát. A samozřejmě zvítězit celkově podesáté během naší klubové historie i v národním poháru. Ten je sice při jediném rozhodujícím utkání ve finále dost ošidný, ale jsem přesvědčen, že se současným týmem na zdolání obou nejdůležitějších met rozhodně máme. A jestli dokážeme soutěžím ČR znovu dominovat podobně jako v některých předchozích letech, tím lépe.“
* Co působení v evropské Lize mistryň?
„Když budu upřímný, zaskočilo nás přímé nasazení do základní skupiny Champions League. (úsměv) Podle národního koeficientu jsme měli hrát druhé předkolo, v případě postupu následně třetí předkolo. A pokud bychom se velmi náročným sítem kvalifikace dokázali probojovat až do základní části, dalo by se to označit za vynikající úspěch. V opačném případě vyřazení bychom přešli do CEV Cupu a něčeho významného mohli dosáhnout v tomto druhém nejvyšším poháru Evropy. Místo toho nás však automaticky zařadili mezi elitní šestnáctku Ligy mistryň, což je na jednu stranu samozřejmě lichotivé a prestižní, na stranu druhou však z pragmatického hlediska dost nešťastné. Ztratili jsme totiž jakoukoliv šanci zahrát si v této sezóně CEV Cup. A protože v Champions League postupují do play-off jen dva nejlepší celky z každé grupy, nemáme reálně na to poprat se o tenhle extrémně těžký cíl. Listopadový los nás totiž pošle do skupiny s minimálně dvěma oddílovými giganty formátu některého z Istanbulů a dokonce se může klidně stát, že takové nepřekonatelné soupeře budeme mít všechny tři! Potom je zřejmé, že i přes veškerou snahu našeho současného družstva budeme nejspíš rádi za každý získaný set. A případné vítězství se stane krásným dílčím úspěchem, v konečném součtu skupiny však nic neřešícím. Nemluvě o hodně vysoké finanční náročnosti Ligy mistryň. Po pravdě bychom za stávajících podmínek mnohem radši bojovali v CEV Cupu, ale bohužel nemůžeme...“ 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-