Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejdůležitější osobu pro úspěšné soustředění v Medulinu si Večerník nechal k rozhovoru až po zažití všech dojmů. Byl to právě Petar Aleksijević, který byl u zrodu myšlenky na zahraniční soustředění, výběru a vyhodnocení destinace. Samozřejmě pak fungoval jako neocenitelný průvodce jihoslovanskými reáliemi. V následujícím rozhovoru se vrátil nejen k soustředění, ale i k výhledu na start jarní sezóny.

* Sportovní areál v Medulinu byl podle všech účastníků pro soustředění vynikající volba. Jak jste jej vytipoval?
„Do Medulinu jsem jezdíval ještě v mládí za dob společné Jugoslávie. Areál v turbulentních dobách ztrácel atraktivitu, ale poslední roky se snaží opět nabýt dřívější renomé. Byl jsem tam osobně ještě v dobách, kdy jsem působil v 1.HFK Olomouc a mám dobré vazby na ředitele agentury, která všem týmům domlouvá soustředění. Když jsme na vedení klubu probírali možnosti, jak zpestřit hráčům těžkou zimní přípravu, nabídl jsem tyto své konexe. Pro jistotu jsme ale ještě zhodnotili aktuální stav areálu přímo na místě, kdy jsme se utvrdili v tom, že tohle místo je správná volba.“
* Jedinou hranicí, kterou jste projížděli, byla trochu paradoxně ta slovinsko-chorvatská. Využil jste i tam svou dobrou znalost prostředí?
„Tahle hranice funguje v podstatě jen kvůli tomu, že obě země mají ohledně území stále nevyřešený spor na moři. Když to vezmete z širšího hlediska, tak všichni ti policisté nebo celníci jsou moji krajani, protože my všichni jsme se narodili v jednom státě, bývalé Jugoslávii. Stačí, abychom si řekli dvě slova, a je to jasné. Já tam v podstatě řešil pouze naše ukrajinské hráče, aby je zbytečně nesundávali z autobusu. (pousměje se) Jinak jde pouze o formální kontrolu dokladů za běžného provozu.“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-