Dobrý podvečer, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako tradičně se v Kolářových sadech u hvězdárny sešly špičky České strany sociálně demokratické, aby společně s občany oslavily Svátek práce. „Na rozdíl od loňska počasí pobytu venku příliš nepřeje, což se odrazilo na účasti,“ zalitovala předsedkyně místní organizace Sociálně demokratických žen, zastupitelka Jana Halvadžievová. Půlhodinu strávil s účastníky také premiér Bohuslav Sobotka.

Ten dorazil podle časového plánu těsně před půl druhou a k pódiu jej doprovázel primátor města Miroslav Pišťák spolu s předsedou OVV ČSSD, kosteleckým starostou Ladislavem Hynkem.
Předseda vlády pozdravil přítomné a připomněl krátce úspěchy jím vedené vlády především v sociální oblasti, tedy zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví a zvýšení minimální mzdy. „Další kroky budou směřovat k omezení daňových úniků, abychom chránili ty poctivé před nepoctivci,“ zmínil zavedení elektronické evidence tržeb a majetkových přiznání, což jsou hlavní body pro nejbližší budoucnost.
„Přiznám se, že Slávka Sobotku vnímám především jako předsedu sociální demokracie, až poté jako premiéra,“ vyznal se posluchačům primátor Pišťák, který také omluvil svou náměstkyni Alenu Raškovou, která je momentálně v rekonvalescenci. „Jsem potěšen, že na závěr svého vystoupení mohu říci, že se dnes v Kolářových sadech sešli lidé dobré vůle,“ uzavřel své vystoupení primátor města.
Nejen jeho osobní zásluhy následně vyzdvihl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. „Jelikož dnes oslavujeme práci, je dobré připomenout, že Prostějovsko je na tom v míře nezaměstnanosti nejlépe v celém kraji,“ ocenil hejtman a dodal, že zároveň dostal Prostějov ocenění za příkladné ekonomické parametry. To jsou podle něj plody dlouhodobé práce zástupců ČSSD v městské radě. „A jelikož je dnes Prvního máje – Karel Hynek Mácha, co si budeme povídat – nezapomeňte se políbit pod rozkvetlou třešní,“ vyzval závěrem prořídlé obecenstvo, a v rámci politiky své strany už bez mikrofonu dodal, že mohou i pánové mezi sebou...
Při přesunech mezi stánky a atrakcemi pro děti mohli občané dále potkat třeba senátorku Boženu Sekaninovou, europoslankyni Olgu Sehnalovou, poslance a předsedu olomouckého KVV Jiřího Zemánka a další osobnosti regionální sociálně-demokratické politiky.
Dodejme, že na pódiu byla pro děti připravena kouzelnická show, taneční představení zumby, hrála skupina Jiří Schelinger revival a soutěž pro malé návštěvníky připravila i Česká pojišťovna.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments