Dobré dopoledne, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako tradičně se v Kolářových sadech u hvězdárny sešly špičky České strany sociálně demokratické, aby společně s občany oslavily Svátek práce. „Na rozdíl od loňska počasí pobytu venku příliš nepřeje, což se odrazilo na účasti,“ zalitovala předsedkyně místní organizace Sociálně demokratických žen, zastupitelka Jana Halvadžievová. Půlhodinu strávil s účastníky také premiér Bohuslav Sobotka.

Ten dorazil podle časového plánu těsně před půl druhou a k pódiu jej doprovázel primátor města Miroslav Pišťák spolu s předsedou OVV ČSSD, kosteleckým starostou Ladislavem Hynkem.
Předseda vlády pozdravil přítomné a připomněl krátce úspěchy jím vedené vlády především v sociální oblasti, tedy zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví a zvýšení minimální mzdy. „Další kroky budou směřovat k omezení daňových úniků, abychom chránili ty poctivé před nepoctivci,“ zmínil zavedení elektronické evidence tržeb a majetkových přiznání, což jsou hlavní body pro nejbližší budoucnost.
„Přiznám se, že Slávka Sobotku vnímám především jako předsedu sociální demokracie, až poté jako premiéra,“ vyznal se posluchačům primátor Pišťák, který také omluvil svou náměstkyni Alenu Raškovou, která je momentálně v rekonvalescenci. „Jsem potěšen, že na závěr svého vystoupení mohu říci, že se dnes v Kolářových sadech sešli lidé dobré vůle,“ uzavřel své vystoupení primátor města.
Nejen jeho osobní zásluhy následně vyzdvihl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. „Jelikož dnes oslavujeme práci, je dobré připomenout, že Prostějovsko je na tom v míře nezaměstnanosti nejlépe v celém kraji,“ ocenil hejtman a dodal, že zároveň dostal Prostějov ocenění za příkladné ekonomické parametry. To jsou podle něj plody dlouhodobé práce zástupců ČSSD v městské radě. „A jelikož je dnes Prvního máje – Karel Hynek Mácha, co si budeme povídat – nezapomeňte se políbit pod rozkvetlou třešní,“ vyzval závěrem prořídlé obecenstvo, a v rámci politiky své strany už bez mikrofonu dodal, že mohou i pánové mezi sebou...
Při přesunech mezi stánky a atrakcemi pro děti mohli občané dále potkat třeba senátorku Boženu Sekaninovou, europoslankyni Olgu Sehnalovou, poslance a předsedu olomouckého KVV Jiřího Zemánka a další osobnosti regionální sociálně-demokratické politiky.
Dodejme, že na pódiu byla pro děti připravena kouzelnická show, taneční představení zumby, hrála skupina Jiří Schelinger revival a soutěž pro malé návštěvníky připravila i Česká pojišťovna.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-