Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Necelou polovinu základní části Ligového poháru družstev mužů ČR 2020 mají za sebou nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov. Na senzační postup do play-off to v elitní divizi této letošní mimořádné soutěže nevypadá, ale outsider zatím i přes vysoké porážky zanechává sympatický dojem.

Post by: Marek Sonnevend

Nohejbal v Prostějově letos slaví významné jubileum – kulatých padesát let své existence. Oddíl TJ Sokol I PV se k připomenutí tohoto výročí rozhodl uspořádat turnaj trojic pro registrované i neregistrované hráče, a to v sobotu 22. srpna od 9.00 hodin na obou kurtech venkovního areálu u sokolovny na Skálově náměstí.

Post by: Marek Sonnevend

Zápas od zápasu se zlepšují nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov v elitní Divizi 1 Ligového poháru družstev mužů ČR 2020. Ve 4. kole při svém třetím utkání této letošní mimořádné soutěže dlouho rovnocenně vzdorovali na kurtu TJ Sokol Holice a nebýt nešťastného zranění jejich kapitána, určitě mohli vybojovat lepší výsledek než konečnou porážku 2:6.

Post by: Marek Sonnevend

FOTOGALERIE: Dva týdny po atraktivní, ale hladce ztracené premiéře s největším favoritem (Modřice 0:6) vyzvali nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov ve 3. kole Ligového poháru družstev mužů ČR 2020 další velmi kvalitní tým - SK Liapor Witte Karlovy Vary. S tradičním účastníkem extraligy svedli znovu doma přece jen vyrovnanější partii, nicméně i tak podlehli vysoko 1:6. A v průběžné tabulce elitní Divize I mimořádné soutěže hrané v roce koronaviru zůstávají jasně poslední.

Post by: Marek Sonnevend

Minulou sobotu při premiéře v Ligovém poháru družstev ČR 2020 nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov nepřekvapili a od vysoce favorizovaných Modřic vyfasovali debakl 0:6. Napodruhé proti jinému papírově mnohem silnějšímu soupeři už však věří ve svůj podstatně lepší výkon i výsledek.

Post by: Marek Sonnevend

FOTOGALERIE: Po loňské premiéře letos proběhl i druhý ročník nohejbalového Přeboru firem Prostějovska 2020. Znovu jej uspořádal oddíl TJ Sokol I Prostějov na venkovním kurtu u sokolovny na Skálově náměstí a vítězem se opět stal výběr Novatop Ptenský Dvorek, který tak obhájil své rok staré prvenství. Nejdůležitější ale bylo, že se nohejbalisté i v těžké pokoronavirové době dokázali sejít a zahrát si.

Post by: Marek Sonnevend

Druhý ročník nohejbalového Přeboru firem Prostějovska 2020 proběhne ve středu 10. června od 16.00 hodin v areálu u prostějovské sokolovny na Skálově náměstí. Navzdory enormní snaze hlavního organizátora Richarda Beneše se však zúčastní pravděpodobně jen čtyři trojice.

Post by: Marek Sonnevend

Hlavní zpráva dne na „ďábelské“ datum 6. 6. 2020? Vrcholový nohejbal se po pauze způsobené epidemií koronaviru už konečně rozběhl! Pro muže TJ Sokol I Prostějov to byl na jednu stranu super zážitek, protože v úvodním kole Ligového poháru družstev, Divize 1 doma přivítali loňské stříbrné medailisty z extraligy MNK mobilprovás Modřice. Na stranu druhou museli Hanáci při své premiéře mezi elitou letošní nové soutěže skousnout krutou porážku, když vysokému favoritovi podlehli jednoznačně 0:6.

Post by: Marek Sonnevend

Oddíl TJ Sokol I Prostějov uspořádá v rámci výročí padesáti let závodního nohejbalu v Prostějově Přebor firem v nohejbale trojic 2020. Příznivý vývoj epidemie koronaviru to umožní, proto proběhne ve dnech 10. a 11. června od 16.00 do 21.00 hodin na kurtu u sokolovny na Skálově náměstí.

Post by: Marek Sonnevend

V sobotu 6. června nakonec odstartuje Ligový pohár 2020 v nohejbalu, což je nová soutěž, která letos vzhledem k mimořádným okolnostem s epidemií koronaviru nahrazuje klasické ligy družstev. Nejpodstatnější informací pro nohejbalisty TJ Sokol I Prostějov i jejich příznivce je, že místní tým naskočí do nejvyšší Divize 1 mužů v konkurenci nejlepších oddílů ČR s řadou mistrů světa na svých soupiskách!

Post by: Marek Sonnevend

Hrozilo, že navzdory uvolňujícím se opatřením vůči nákaze koronaviru letos neproběhnou žádné oficiální nohejbalové soutěže. Svazové vedení se však kvůli své liknavosti ocitlo pod velkou kritikou, mimo jiné i dlouholetého trenéra TJ Sokol I Prostějov Richarda Beneše. A tento tlak přinesl ovoce v podobě vyhlášení samostatné soutěže pro aktuální rok, kterou bude Ligový pohár 2020!
Nejprve proběhlo distanční hlasování členů Rady ČNS o možné podobě letošních ligových soutěží. S variantou pro odehrání zkrácené základní části jednokolovým systémem však většina přítomných delegátů nesouhlasila. Proto Výkonný výbor ČNS následně vyrukoval s alternativní soutěží v podobě zmíněného Ligového poháru 2020.

Post by: Marek Sonnevend

Dosud příznivý vývoj okolo nákazy COVID-19 otevřel různým sportům v ČR možnost znovu rozjet své soutěže či pořádat jednorázové akce a turnaje. Teoreticky se to týká i nohejbalu, kde se už delší dobu přetřásají různé varianty opožděného startu ligových bojů družstev. Momentálně to však vypadá, že k tomuhle logickému kroku vedení Českého nohejbalového svazu nepřikročí. Což naštvalo dlouholetého trenéra nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov Richarda Beneše (na snímku), který Večerníku poskytl svůj otevřený komentář.

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

-