Dobré odpoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Plumlovská přehrada po svém napuštění vodou postupně přece jen ožívá a počátkem září ji čeká jedna významná akce. Půjde o další ročník populárních závodů dračích lodí pod názvem Plumlovský drak 2015, který proběhne v sobotu 5. září od 9.00 hodin s centrem na pláži U vrbiček. Jeho mediálním partnerem se stal PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Pořadatelé celý podnik pojmou coby festival soutěžení dračích lodí v rámci Dne Plumlovské přehrady s tím, že srdečně vítáni jsou jak aktivní zájemci o účast, tak diváci na břehu. Program odstartuje už v pátek 4. září tréninkovými jízdami mezi 13.00 a 19.00 hodin, hlavní program pak přijde na řadu během sobotního dne od výše zmíněných 9.00 do 17.00 hodin.
Dračí lodě budou zápolit na dvou různých tratích: sprinterské (200 metrů) a vytrvalecké (1000 metrů). Ve 13.00 se uskuteční vložené závody dětských posádek včetně mládeže z dětských domovů, slavnostní vyhlášení výsledků s předáním pohárů i medailí se chystá na 18.00 hodin. Vše poté vyvrcholí večer hudební Dragon party od 19.00, na níž zahrají kapely Kontakt, Dejsi, Katapult Revival a PV Rock´n´roll Classic.
K tomu bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu: skákací hrad, půjčovna šlapadel a lodí, ježdění na koních pod taktovkou Helios jízdárny Mostkovice, ukázky hasičského zásahu i práce zdravotních záchranářů se sanitkou. Moderátorem se stane známý Petr Zakopal, vstupné činí 20 korun na sobotní závody (9.00 až 18.00 hodin) a 100 Kč na Dragon party (18.00 až 24.00 hodin). Na páteční tréninky se můžete přijít podívat zdarma, všechno bez jakéhokoliv poplatku budou mít děti do 12 let.
Přihlášky a propozice najdete na internetové adrese www.dracilode-plumlov.cz, další informace poskytnou organizátoři prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonního čísla 773 145 150. Sestavte svůj tým a přijďte si zapádlovat na dračí lodi! Nebo aspoň zafanděte ze břehu v roli diváka.
„Každý tým tvoří jednadvacet lidí: dvakrát deset pádlujících na obou stranách lodi plus jeden bubeník. Kormidelníky dodáme my. Pokud dá někdo dohromady méně lidí, může být posádka i ne tolik početná, ovšem víc závodníků samozřejmě vyvine vyšší rychlost. Pro úplné začátečníky je připravena kategorie Fun, jejíž součástí je naučení jízdy v dračí lodi během pátku 4. září. Posádku mohou vytvořit třeba kamarádi, přátelé, rodinní příslušníci, spolupracovníci z firem, spoluhráči z různých sportovních klubů či družstev a podobně,“ uvedl hlavní pořadatel Plumlovského draka Petr Zakopal.
Organizace se ujaly společnosti Zaki-sport.cz, Stavebniny FPM Plumlov s.r.o. a Torrsen Sports s.r.o. Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, statutárního města Prostějov, poslance Parlamentu ČR Radima Fialy, města Plumlov a obce Mostkovice.
Mediálním partnerem je PROSTĚJOVSKÝ Večerník, na našich stránkách tak budeme průběžně přinášet další podrobnější informace.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments