Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Plumlovská přehrada po svém napuštění vodou postupně přece jen ožívá a počátkem září ji čeká jedna významná akce. Půjde o další ročník populárních závodů dračích lodí pod názvem Plumlovský drak 2015, který proběhne v sobotu 5. září od 9.00 hodin s centrem na pláži U vrbiček. Jeho mediálním partnerem se stal PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Pořadatelé celý podnik pojmou coby festival soutěžení dračích lodí v rámci Dne Plumlovské přehrady s tím, že srdečně vítáni jsou jak aktivní zájemci o účast, tak diváci na břehu. Program odstartuje už v pátek 4. září tréninkovými jízdami mezi 13.00 a 19.00 hodin, hlavní program pak přijde na řadu během sobotního dne od výše zmíněných 9.00 do 17.00 hodin.
Dračí lodě budou zápolit na dvou různých tratích: sprinterské (200 metrů) a vytrvalecké (1000 metrů). Ve 13.00 se uskuteční vložené závody dětských posádek včetně mládeže z dětských domovů, slavnostní vyhlášení výsledků s předáním pohárů i medailí se chystá na 18.00 hodin. Vše poté vyvrcholí večer hudební Dragon party od 19.00, na níž zahrají kapely Kontakt, Dejsi, Katapult Revival a PV Rock´n´roll Classic.
K tomu bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu: skákací hrad, půjčovna šlapadel a lodí, ježdění na koních pod taktovkou Helios jízdárny Mostkovice, ukázky hasičského zásahu i práce zdravotních záchranářů se sanitkou. Moderátorem se stane známý Petr Zakopal, vstupné činí 20 korun na sobotní závody (9.00 až 18.00 hodin) a 100 Kč na Dragon party (18.00 až 24.00 hodin). Na páteční tréninky se můžete přijít podívat zdarma, všechno bez jakéhokoliv poplatku budou mít děti do 12 let.
Přihlášky a propozice najdete na internetové adrese www.dracilode-plumlov.cz, další informace poskytnou organizátoři prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonního čísla 773 145 150. Sestavte svůj tým a přijďte si zapádlovat na dračí lodi! Nebo aspoň zafanděte ze břehu v roli diváka.
„Každý tým tvoří jednadvacet lidí: dvakrát deset pádlujících na obou stranách lodi plus jeden bubeník. Kormidelníky dodáme my. Pokud dá někdo dohromady méně lidí, může být posádka i ne tolik početná, ovšem víc závodníků samozřejmě vyvine vyšší rychlost. Pro úplné začátečníky je připravena kategorie Fun, jejíž součástí je naučení jízdy v dračí lodi během pátku 4. září. Posádku mohou vytvořit třeba kamarádi, přátelé, rodinní příslušníci, spolupracovníci z firem, spoluhráči z různých sportovních klubů či družstev a podobně,“ uvedl hlavní pořadatel Plumlovského draka Petr Zakopal.
Organizace se ujaly společnosti Zaki-sport.cz, Stavebniny FPM Plumlov s.r.o. a Torrsen Sports s.r.o. Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, statutárního města Prostějov, poslance Parlamentu ČR Radima Fialy, města Plumlov a obce Mostkovice.
Mediálním partnerem je PROSTĚJOVSKÝ Večerník, na našich stránkách tak budeme průběžně přinášet další podrobnější informace.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-