Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Plumlovská přehrada po svém napuštění vodou postupně přece jen ožívá a počátkem září ji čeká jedna významná akce. Půjde o další ročník populárních závodů dračích lodí pod názvem Plumlovský drak 2015, který proběhne v sobotu 5. září od 9.00 hodin s centrem na pláži U vrbiček. Jeho mediálním partnerem se stal PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Pořadatelé celý podnik pojmou coby festival soutěžení dračích lodí v rámci Dne Plumlovské přehrady s tím, že srdečně vítáni jsou jak aktivní zájemci o účast, tak diváci na břehu. Program odstartuje už v pátek 4. září tréninkovými jízdami mezi 13.00 a 19.00 hodin, hlavní program pak přijde na řadu během sobotního dne od výše zmíněných 9.00 do 17.00 hodin.
Dračí lodě budou zápolit na dvou různých tratích: sprinterské (200 metrů) a vytrvalecké (1000 metrů). Ve 13.00 se uskuteční vložené závody dětských posádek včetně mládeže z dětských domovů, slavnostní vyhlášení výsledků s předáním pohárů i medailí se chystá na 18.00 hodin. Vše poté vyvrcholí večer hudební Dragon party od 19.00, na níž zahrají kapely Kontakt, Dejsi, Katapult Revival a PV Rock´n´roll Classic.
K tomu bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu: skákací hrad, půjčovna šlapadel a lodí, ježdění na koních pod taktovkou Helios jízdárny Mostkovice, ukázky hasičského zásahu i práce zdravotních záchranářů se sanitkou. Moderátorem se stane známý Petr Zakopal, vstupné činí 20 korun na sobotní závody (9.00 až 18.00 hodin) a 100 Kč na Dragon party (18.00 až 24.00 hodin). Na páteční tréninky se můžete přijít podívat zdarma, všechno bez jakéhokoliv poplatku budou mít děti do 12 let.
Přihlášky a propozice najdete na internetové adrese www.dracilode-plumlov.cz, další informace poskytnou organizátoři prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonního čísla 773 145 150. Sestavte svůj tým a přijďte si zapádlovat na dračí lodi! Nebo aspoň zafanděte ze břehu v roli diváka.
„Každý tým tvoří jednadvacet lidí: dvakrát deset pádlujících na obou stranách lodi plus jeden bubeník. Kormidelníky dodáme my. Pokud dá někdo dohromady méně lidí, může být posádka i ne tolik početná, ovšem víc závodníků samozřejmě vyvine vyšší rychlost. Pro úplné začátečníky je připravena kategorie Fun, jejíž součástí je naučení jízdy v dračí lodi během pátku 4. září. Posádku mohou vytvořit třeba kamarádi, přátelé, rodinní příslušníci, spolupracovníci z firem, spoluhráči z různých sportovních klubů či družstev a podobně,“ uvedl hlavní pořadatel Plumlovského draka Petr Zakopal.
Organizace se ujaly společnosti Zaki-sport.cz, Stavebniny FPM Plumlov s.r.o. a Torrsen Sports s.r.o. Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, statutárního města Prostějov, poslance Parlamentu ČR Radima Fialy, města Plumlov a obce Mostkovice.
Mediálním partnerem je PROSTĚJOVSKÝ Večerník, na našich stránkách tak budeme průběžně přinášet další podrobnější informace.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments